Suplementy dla psa na stawy — jakie wybrać i jak stosować?

Krzysztof Jagielski
28.09.2021

Nie jest tajemnicą fakt, że psy, szczególnie większe, często zmagają się z problemami ze stawami. Tego typu dolegliwości zazwyczaj objawiają się zwyrodnieniami, bólem podczas chodzenia czy pogorszeniem się samopoczucia czworonoga. Wówczas bardzo pomocne okazują się specjalnie dobrane suplementy, które łagodzą dyskomfort pojawiający się podczas chodzenia i wspomagają regenerację poszczególnych chrząstek. Warto przy tym wspomnieć, że mimo że kłopoty ze stawami często pojawiają się przede wszystkim u starszych psów, mogą również dotknąć młodsze zwierzaki, które cierpią z powodu genetycznych chorób lub na przykład ze zbyt częstego i szybkiego zbiegania po schodach.

Kiedy warto wprowadzić suplementy na stawy?

To prawda, że odpowiednio dobrane suplementy na stawy dla psa okazują się bardzo dużym wsparciem w przypadku pojawienia się różnego rodzaju dolegliwości. Mimo to warto pamiętać, że podstawą jest odpowiednie żywienie, które dostarcza psu niezbędnych witamin i tym samym zapobiega niedoborom mogącym stać się jedną z przyczyn problemów ze stawami. Dlatego też dobrym rozwiązaniem okazuje się zapewnienie psu wysokomięsnej karmy, najlepiej takiej, która będzie jak najmniej przetworzona, czyli mokrej. Powinniśmy przy tym zwrócić szczególną uwagę na skład — pożądanym składnikiem jest przede wszystkim mięso i to ono powinno stanowić zdecydowaną większość w składzie dobrej karmy. Zaraz po nim znajdują się podroby i warzywa.

Oprócz tego bardzo duży wpływ na stawy ma aktywność psa. W przypadku bardzo młodych psów powinniśmy jak najdłużej uniemożliwiać im samodzielne schodzenie i wchodzenie po schodach, ponieważ schody zwiększają ryzyko pojawienia się poważnych problemów ze stawami. Ponadto warto unikać śliskich powierzchni, takich jak panele czy płytki — wówczas świetnie sprawdzą się rozłożone na podłodze dywany, dzięki którym pies nie będzie się ślizgał i nie nabawi się kontuzji. Jeśli mimo wspomnianych rozwiązań pojawią się kłopoty ze stawami, powinniśmy rozważyć wprowadzenie specjalnie dobranych suplementów na stawy.

Czym powinny wyróżniać się skuteczne suplementy na stawy dla psa?

Oferta różnego rodzaju suplementów jest bardzo duża — możemy z powodzeniem wybierać spośród firm, które oferują produkty różniące się od siebie składem i skutecznością działania. Dlatego też poszukując idealnego preparatu, warto wiedzieć, jakie składniki powinny się w nim znaleźć. Bardzo ważna okazuje się między innymi glukozamina dla psa, która pomaga w regeneracji uszkodzonych chrząstek i tym samym pozwala zwierzęciu wrócić do pełnej sprawności. Oprócz tego powinniśmy zwrócić uwagę na witaminę C, która jest niezbędna do produkcji kolagenu, oraz na kwas hialuronowy wpływający na płyn maziowy. 

Suplementem na stawy dla psa, który cieszy się bardzo dużym uznaniem, jest między innymi AniFlexi. Przemyślany skład oraz wygodna forma podawania sprawiają, że po kilku tygodniach lub niekiedy miesiącach regularnego stosowania problemy ze stawami ustępują i pozwalają psu na komfortowe oraz pozbawione bólu życie. Ponadto preparat okazuje się godnym uwagi wyborem w przypadku psów, które mają w sobie bardzo dużo energii i aktywnie trenują. Zarówno AniFlexi, jak i popularny Flawitol znajdziemy w sklepie zooglobe.pl, w którym przy okazji możemy również kupić wysokiej jakości karmę.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.