Tablety przemysłowe a multimedialne – podstawowe różnice

Krzysztof Jagielski
23.09.2022

Obecnie na rynku dostępne są tablety różnego rodzaju. Wśród nich są zarówno specjalistyczne tablety przemysłowe, jak i te multimedialne, zarezerwowane do użytku codziennego.

Jedne i drugie są bardzo przydatne i można je wykorzystywać w pracy, choć każdy rodzaj ma swoje cechy szczególne. Czym konkretnie te urządzenia różnią się od siebie?

Czym są tablety przemysłowe?

Tablety przemysłowe, jak sama nazwa wskazuje, są przeznaczone do zastosowania w przemyśle, a więc w firmach, niezależnie od branży, w jakiej działają. Urządzenia ta usprawniają przepływ ważnych danych, głównie liczbowych. Przy ich użyciu można skanować produkty, sprawdzać ich ceny itd. Dzięki nim właśnie łatwiej jest monitorować stany magazynowe, czy w ogóle zarządzać pracą. Coraz częściej wykorzystywane są również przez kurierów i kierowców, ale także w branżach, w których sprzęt jest narażony za zapiaszczenie, zabrudzenie, czy ogółem rzecz biorąc na uszkodzenie. Z tego względu ich konstrukcje są szczególnie wzmacniane. Więcej na temat tabletów przemysłowych można dowiedzieć się tu: https://tabletyprzemyslowe.com/.

Czym tablety przemysłowe różnią się od multimedialnych?

Tablety przemysłowe nieco różnią się od tabletów multimedialnych, biorąc pod uwagę ich wygląd. Są na pewno znacznie solidniejsze i masywniejsze, a te „do zadań specjalnych” mają widoczne wzmocnienia, o których wspomnieliśmy wyżej. Od razu widać, że raczej trudno będzie je zniszczyć.

Poza tym tablety przemysłowe od multimedialnych różnią się funkcjami. Posiadają specjalistyczne opcje, które umożliwiają wykorzystywanie ich w szerokim zakresie w każdej firmie. 

Tablety przemysłowe od multimedialnych niewątpliwie różnią się też samą ceną. Tablet do domowego użytku można kupić za niecałe 100 zł. Ten przeznaczony do zastosowania w przemyśle kosztuje co najmniej drugie tyle, a nawet znacznie więcej. Jednak jest to urządzenie, które w pewnym sensie na siebie zarabia, więc jest duża szansa, że szybko się zwróci.

Tablety przemysłowe i multimedialne, choć z nazwy podobne, w praktyce okazują się zupełnie różnymi urządzeniami. Różnią się nie tylko budową i funkcjami, ale też wspomnianą ceną. Mimo to warto kupić je do swojej firmy, gdyż mogą znacznie ułatwić pracę i zarazem ją usprawnić. 

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.