Waginoplastyka – czyli jak przeciwdziałać obniżeniu narządów rodnych

Piotr Kowalczyk
03.12.2020

Mięśnie podtrzymujące pochwę są niezwykle ważne. Ich rozciągnięcie może powodować wiele dolegliwości, w tym przemieszczenie się przedsionka pochwy (skrajnie nawet wysunięcie się na zewnątrz ścian pochwy). Aby tego uniknąć, a także wrócić do pełnego komfortu, niezbędny jest zabieg waginoplastyczny.

  1. Wskazania.
  2. Plastyka pochwy – przednia i tylna ściana.
  3. Zalety zabiegu waginoplastycznego.
  4. Najlepsza klinika.

Waginoplastyka, czyli plastyka pochwy, polega podjęciu działań chirurgicznych zaliczanych do ginekologii plastycznej. Stosuje się ją najczęściej po więcej niż jednym porodzie (aż 90% kobiet uskarża się na dyskomfort poporodowy), podczas którego doszło do uszkodzenia (pęknięcia lub rozciągnięcia) pochwy lub też okolic krocza. Jednakże podobne dolegliwości mogą wystąpić również, gdy miejsca intymne zostały okaleczone wskutek gwałtu.

Wskazania

Podczas zabiegu plastyki pochwy, chirurg przeprowadza wycięcie tkanek, które są zwiotczałe, a także uszkodzone. Zabiegu warto się poddać, kiedy czujemy, że nasze krocze wyraźnie się obniżyło, przedsionek powiększył, a samo wejście stało rozluźnione. Pęknięcie lub rozciągnięcie mięśni dna miednicy niestety nie wyleczy się samym czasem i ćwiczeniami (Kegla) – tylko waginoplastyka ponownie połączy ze sobą te mięsnie.

Plastyka pochwy – przednia i tylna ściana

Plastykę pochwy dzielimy na plastykę przedniej oraz tylnej ściany (mogą być łączone ze sobą oraz innymi zabiegami). Plastyka przedniej ściany skupia się, między innymi, na warstwie oddzielającej pęcherz od pochwy, a także niweluje obniżenie się samego pęcherza oraz uchyłek. Z kolei plastyka tylnej ściany polega na zbliżeniu do siebie mięśni miednicy, a także plastyce krocza.

Zalety zabiegu waginoplastycznego

Waginoplastyka znacznie wpływa na codzienny komfort podczas funkcjonowania, estetyczny wygląd, a także przywraca osłabione funkcje seksualne (niejednokrotnie jest to jedyny sposób na ponowną satysfakcję z seksu). Zabieg przeprowadzony w wysokiej jakości klinice rekonstruuje lub też wytwarza pochwę.

Najlepsza klinika

Naturalnie powstaje pytanie, z usług jakiej kliniki skorzystać, aby plastyka pochwy spełniła wszystkie powyższe standardy. Jak się okazuje, pacjentki jednogłośnie wskazują na klinikę: https://medifem.pl/ginekologia-plastyczna-chirurgia/waginoplastyka/, która do każdego problemu podchodzi z pełnym zrozumieniem i powagą. Wysokiej klasy specjaliści dołożą wszelkich starań, aby po wykonanym zabiegu, nasze życie wróciło na właściwe tory.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.