Wakacje poza sezonem – sprawdź, jakie są zalety

Piotr Kowalczyk
30.05.2019

Myślałeś już, kiedy wybierzesz się na tegoroczne wakacje? W słonecznym lipcu, a może gorącym sierpniu? To czas, gdy urlopy bierzemy najchętniej. Trzeba jednak liczyć się z wyższymi kosztami pobytu i innymi niedogodnościami, które w mniejszym stopniu lub wcale nie występują poza sezonem. Przekonaj się, dlaczego warto wziąć wolne w maju, czerwcu, wrześniu albo październiku!

Sposób na zaoszczędzenie pieniędzy

Wakacje poza sezonem to świetny pomysł na zaoszczędzenie pieniędzy lub wybranie się na dłuższe wakacje, nawet jeśli przygotowaliśmy mniejszy budżet. Wejdź na kilka stron pensjonatów i zajrzyj do zakładki z cennikiem. Zauważysz tam zróżnicowanie cenowe na „sezon” i „poza sezonem”. W drugiej kolumnie tabeli znajdziesz wartości znacząco niższe. Uwaga jednak: niektórzy właściciele jako sezon tratują rozleglejszy okres niż inni. Zawsze sprawdzaj tę informację!

Tańsze noclegi to nie jedyna oszczędność, jaka czeka Cię w przypadku wyboru wakacji poza sezonem. W tym okresie wszystkie ceny ulegają obniżeniu. Tańsze są bilety na lokalne atrakcje (np. do muzeów), wyżywienie, pamiątki. Lokalni sprzedawcy chcą ściągać klientów od pierwszej chwili, w której zrobi się ciepłej, aż do ostatniej – maksymalne wykorzystanie czasu zwiększy ich zarobek. Kuszą więc skromniejsze grupy turystów poza sezonem niskimi cenami.

Zobacz, dokąd warto się wybrać poza sezonem, np. w czerwcu: https://kioskpolis.pl/gdzie-jechac-na-wakacje-w-czerwcu/.

Cisza, spokój i malownicza panorama miasteczka

Kolejna zaleta wyjazdu poza sezonem to cisza i spokój na miejscu, związana ze znacznie mniejszą liczbą turystów. Brak tłumów sprawia, że czujemy się swobodniej i możemy wypocząć. Do obleganych w sezonie atrakcji turystycznych dostaniemy się szybciej i mniej zapłacimy za bilet. Spędzimy tam tyle czasu, ile będziemy chcieli, bez poganiania. Na wystawie bez trudu dokładnie obejrzymy eksponaty – nikt nie będzie nam zasłaniał.

Pomyśl o bajecznej chwili porannego spaceru przez niemal puste, delikatnie oświetlonej uliczce. O stanięciu na skraju łąki i podziwianiu panoramy miasteczka, które powoli budzi się do życia. Nie ma gwaru, który panuje tam w lipcu i sierpniu. Jest też bezpieczniej – mniej samochodów to mniejsze zagrożenie padnięcia ofiarą wypadku. Powietrze bez spalin jest czystsze.

Pamiętaj, by przed wyjazdem poza sezonem wykupić ubezpieczenie turystyczne. Mimo tego, że zagrożeń poza sezonem jest mniej niż w sezonie, nie zostają wyeliminowane całkowicie. Nadal możesz zachorować albo doznać urazu ciała. Ktoś może ukraść Twój bagaż lub zniszczyć mienie.

Wyjazd na własną rękę czy z biura podróży?

Bez względu na to, czy urlop poza sezonem zorganizujesz sam, czy wybierzesz ofertę biura podróży, zapłacisz niewiele. W przypadku prywatnego przedsięwzięcia zapewne mniej, jako że będziesz miał większą bazę noclegową do wyboru, a wyżywienie zorganizujesz sobie sam.

Poza sezonem warto korzystać z ofert last minute – to podwójna oszczędność. Jeśli bierzesz pod uwagę kierunki zagraniczne, odbędziesz niezapomnianą podróż w niskiej cenie. Częstym kierunkiem na długo przed sezonem jest Egipt. Najniższe temperatury osiągają zimą ponad 20 stopni Celsjusza!

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.