Włoski kawowy świat w sklepie Konesso.pl

Remigisz Szulc
24.03.2021

Dla wielu kawoszy to właśnie Włochy uchodzą za jeden z ważniejszych przystanków w kawowej podróży przez świat. Pomimo tego w internetowym sklepie Konesso.pl znajdą Państwo zarówno liczne włoskie kawy jak i wspaniałe akcesoria do parzenia i serwowania tego aromatycznego napoju. Na jakie produkty made in Italy zwrócić szczególną uwagę?

Szeroki wybór kaw z włoskich palarni

Włoskie palarnie kawy to marki rozpoznawalne i doceniane na całym świecie. Jednocześnie pełnią też rolę swoistych ambasadorów kraju na Półwyspie Apenińskim i radzą sobie w tej roli doskonale. Mało kto nie kojarzy z Włochami takich marek jak Lavazza, Sagafredo, Caffe Vergnano, Bazzara czy Kimbo. Większość kawoszy bez trudu skojarzy logo wspomnianych firm właśnie z tym pięknym południowym krajem. Wśród szerokiego asortymentu sklepu Konesso.pl znajduje się wiele kaw pochodzących z renomowanych włoskich palarni. Historia niektórych z nich sięga nawet XIX wieku! Oferujemy zarówno kawy ziarniste jak i te mielone, wybierane codziennie przez miliony Włochów zarówno do użytku domowego jak i profesjonalnego.

Po prostu „un caffè”!

Nie można zapominać, że Włochy to przede wszystkim kolebka doskonałego espresso, które jest w tym kraju synonimem kawy. Zamawiając w barze czy restauracji „un caffè” nie zostaniemy dopytani o nic więcej, gdyż oczywistością będzie, że zamówiliśmy właśnie popularne espresso. Na Konesso znajdą Państwo kawę przeznaczoną do przygotowania aromatycznego i esencjonalnego espresso. Jednak Włochom zawdzięczamy również inne typy rozpowszechnionych na cały świat napojów na bazie kawy, choćby cappuccino czy caffè macchiatto.W naszym sklepie oferujemy również wysokiej klasy ekspresy do parzenia kawy oraz liczne akcesoria przydatne w kawowym rytuale, również te made in Italy. Jednymi z najbardziej rozpoznawalnych marek produkujących ekspresy do kawy są włoskie De’Longhi , Saeco czy La Pavoni.

Kultowa marka Bialetti

Włoskie ekspresy do kawy to gwarancja wysokiej jakości i pięknego designu. Wśród naszego asortymentu znajdują się zarówno automatyczne jak i kolbowe ekspresy ciśnieniowe dostosowane do rożnych potrzeb, zarówno do użytku domowego jak i profesjonalnego. Oferujemy też popularne ekspresy przelewowe oraz te na kapsułki. W naszej ofercie nie mogło ponadto zabraknąć kultowej marki Bialetti. Pomimo dużej popularności ekspresów automatycznych, wielu włoskich kawoszy nie wyobraża sobie życia bez ukochanej kawiarki Bialetti. Zabawny pan z wąsikiem towarzyszy codziennie milionom Włochów w przygotowaniu ich porannej porcji espresso. Moka Bialetti to dziś nie tylko cieszący się niebywałą popularnością funkcjonalny przyrząd, ale też prawdziwa perełka włoskiego designu! W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo wiele modeli tej kultowej kawiarki w przeróżnych kolorach! Zapraszamy do skorzystania z szerokiej oferty Konesso.pl!

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.