Wyposażenie dla wtryskowni – co i gdzie kupić?

Mateusz Nowak
18.11.2022

Wtryskiwanie jest jedną z najczęściej stosowanych metod formowania wyrobów z tworzyw sztucznych. Prace tego typu odbywają się w zakładach określanych jako wtryskownie. Czym dokładnie są wtryskownie i gdzie można zakupić odpowiednie wyposażenie do tego typu zakładów przemysłowych?

Czym jest wtryskownia?

Wtryskownia to nic innego jak zakład, którego specjalnością jest prowadzenie wtryskiwania. Wyposażony jest on w odpowiednie zaplecze, czyli w maszyny przeznaczone do wtryskiwania, a także w innego rodzaju sprzęty, które pozwalają na przygotowanie gotowych wyrobów.

Zakłady jak wtryskownie mogą wchodzić w skład większych firm, które wykorzystują produkty powstające metodą wtryskiwania, ale również dostępne są wtryskownie, które oferują swoje usługi dla klientów zewnętrznych, gdy potrzebują oni zamówić konkretne wyroby, ale nie chcą decydować się na budowę własnego zaplecza maszynowego.

Jakie wyposażenie konieczne jest we wtryskowni?

Aby można było produkować wyroby za pomocą metody wtryskiwania tworzyw sztucznych, konieczne jest posiadanie odpowiedniego wyposażenia.

Podstawowym elementem wtryskowni jest wtryskarka, która służy do produkcji elementów z tworzyw z wykorzystaniem metody wtryskiwania.

Wtryskarki są urządzeniami o szerokiej gamie wariantów, dlatego też wyróżnia się wśród nich między innymi:

  • wtryskarki pionowe

  • wtryskarki elektryczne

  • wtryskarki hydrauliczne

  • wtryskarki ślimakowe

Dodatkowo na terenie zakładów zajmujących się produkcją wyrobów tą metodą stosowane są też inne rodzaje maszyn, między innymi są to przenośniki taśmowe do przenoszenia elementów, manipulatory, które pozwalają na ich transport i odpowiednie ustawienie, a także innego rodzaju osprzęt.

Nowoczesne wyposażenie przeznaczone do wtryskiwania pozwala na efektywne produkowanie wysokiej jakości produktów, które wyróżniają się dokładnością oraz trwałością. Proces ten może być również w dużej mierze zautomatyzowany, co dodatkowo go przyspiesza i poprawia poziom bezpieczeństwa.

Wyposażenie do wtryskowni – gdzie można je kupić?

Aby stworzyć nowoczesną wtryskownię, konieczne jest posiadanie odpowiedniego parku maszynowego.

Kompleksowe wsparcie w realizacji wtryskowni zapewnia firma Plastigo, która zajmuje się sprzedażą wtryskarek wraz z osprzętem, a także zapewnia kompleksowe wsparcie serwisowe i szkoleniowe dla swoich klientów.

Aby zatem produkować wyroby z tworzywa sztucznego za pomocą techniki wtryskiwania, duże znaczenie ma odpowiednie zaplecze. Nowoczesne wtryskarki z osprzętem są wtedy niezbędne, by rozpocząć wydajną i bezpieczną produkcję.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie