Zdjęcia na sznurku, czyli ciekawe pomysły na wykorzystanie własnych fotografii

Mateusz Nowak
12.11.2020

Papierowe odbitki, potrafią skutecznie przenosić nas w czasie, przypominając nam tradycyjne, analogowe zdjęcia. Obecnie w internetowych fotolabach możemy zamówić papierowe odbitki zdjęć w różnych formatach. Ostatnio najczęściej wybieraną usługą jest  wywoływanie zdjęć online w formatach kwadratowych. Odbitki kwadratowe w rozmiarze 10X10 cm, czyli tzw. instafoty, świetnie prezentują się w ramkach galeryjkach, które w ciekawy sposób mieszczą wiele małych zdjęć. Kwadratowe zdjęcia to także format wykorzystywany do tworzenia niezwykle popularnych girland ze zdjęć, zawieszonych spinaczami na sznurku.

Jak zrobić girlandę z własnych fotografii?

Zdjęcia zawieszone na sznurku przy pomocy spinaczy do bielizny lub małych, ozdobnych klamerek, to ostatnio nowy trend w tworzeniu dekoracji domu. Nadaje on konkretnemu wnętrzu, osobistego charakteru. Do tego celu najczęściej używane są kwadratowe odbitki, kojarzące się z ze zdjęciami z polaroida. Takie  połączenie nowoczesności ze zdjęciami w dawnym stylu tworzy wyjątkowy klimat w pomieszczeniu, w którym przebywamy. Właśnie dlatego, tak wiele osób, w ten sposób eksponuje swoje wspomnienia. Taką girlandę możemy powiesić nie tylko we własnym pokoju, ale również w biurze, warsztacie, czy też w artystycznej pracowni.

Jeśli więc posiadasz na dysku, karcie SD lub w na innym nośniku danych zapisane wyjątkowo udane fotograficzne pliki, to warto podzielić się nimi ze światem. Idealnym rozwiązaniem jest wywołanie zdjęć, najlepiej przez internet. Współcześnie ta usługa jest niezwykle tania, a odbitki bardzo dobrej jakości.

Jeżeli posiadasz już komplet odpowiednich odbitek, oczywiście nie muszą to być tylko i wyłącznie kwadratowe formaty, to możesz rozpocząć tworzenie własnej kompozycji na sznurku. Do tego celu można użyć także standardowych odbitek, takich jak 9X13 cm, czy też 10X15 cm. Wszystko zależy od Twojej inwencji i pomysłowości. Niewielkie zdjęcia zawieszone klamerkami na sznurku, oprócz ciekawej dekoracji mogą opowiadać także ciekawe historie z Twojego życia. Dzięki temu będziesz mógł go nich wracać, kiedy tylko spojrzysz na fotograficzną girlandę. Jeśli do wybranych zdjęć dołączysz indywidualny opis, to sprawisz, że nabiorą one jeszcze bardziej osobistego charakteru. Poza tym łatwość w stworzeniu takiej konstrukcji, sprawia, że girlandy ze zdjęć są coraz bardziej popularne. Oprócz tego w zależności od humoru, pogody, czy też jakiejś szczególnej okazji możesz odświeżyć taką ekspozycję. Nawet każdego kolejnego dnia możesz wymieniać swoje opowieści na sznurku i na nowo zaaranżować swoją przestrzeń. Wystarczy tylko zdecydować się na wywołanie zdjęć i stworzenie własnej kolekcji  papierowych odbitek, dzięki którym będziesz mógł w kreatywny sposób utrwalić swoje wspomnienia. 

Życzymy więc wielu ciekawych pomysłów!

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.