Magma - polski łazik na URC

Remigisz Szulc
02.09.2015

Magma jest zdalnie sterowanym robotem (marsjańskim). Jest on wyposażony w kamerę (korzystającą ze słynnego już algorytmu RODM autorstwa polskiego matematyka Jana Kotlarza).

Konstrukcja "Magmy" jest w pełni nowatorska i została zaprojektowana z myślą o dosyć trudnych warunkach, które panują na Marsie (czytaj: w specjalnej bazie).

Dodaję jeszcze info "skopiowane" z astronetu (piszą, że dostali ten materiał od agencji PR, która przecież reklmamuję URC- z prawami autorskimi chyba nie ma problemu :))

"Zadania konkursowe są bardzo złożone - w końcu jest to symulowana misja marsjańska. Np. w konkurencji serwisowania urządzeń łazik musi pokonać dystans kilkuset metrów, odnaleźć panel kontrolny urządzenia, transmitować obraz do stacji bazowej oraz, za pomocą specjalnego manipulatora, chwycić kabel i podłączyć go do gniazda" - mówi Wojciech Głażewski, jeden z konstruktorów Magmy. "Skonstruowanie łazika wymagało od nas dużo pracy, ale jest to nasza pasja! Podjęliśmy wyzwanie! Trzymajcie kciuki za naszą Magmę!".

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie