Szczecińska Brać Fantastyczna "Universum"

Maciej Piwowski
11.09.2015

Szczecińska Brać Fantastyczna to zrzeszenie zapaleńców dla których fantastyka i gry fabularne to pasja. Tym jednym zdaniem mógłbym skończyć charakterystykę SBFu. Wtedy jednak musiał bym się liczyć z represjami ze strony klubowiczów. Nie widzę więc innej drogi i będę pisał dalej.

Grono znajomych z Gumieniec, którzy zebrali się wokół Klubu Fantastyki i RPG w IVLO postanowiło kiedyś zagrać LARPa. Zaprosili na niego znajomych z PyT - Pogodno Team. Tak zaczęła się owocna znajomość. Graliśmy razem jeszcze kilkakrotnie, spotykaliśmy się na sesjach i dyskutowaliśmy na temat fantastyki i RPG. Po kolejny LARPie coś w nas pękło. Z zapowiedzianych sześćdziesięciu przyjechało, niecałe dwadzieścia, Wookie powiedział wtedy "Zróbmy Stowarzyszenie LARPowe". Ktoś dopowiedział - zróbmy coś więcej! ruszmy Szczecin! fantastycznie i RPGowo!.

Stało się. Od słowa do czynu droga okazała się bardzo krótka. I choć nie mamy wielkich imprez czy bogatej historii to działamy. Powoli, ale skutecznie.

Oto co chcemy zrobić i w jakim kierunku będziemy działać:
- Zrzeszyć istniejące kluby fantastyczne w Szczecinie,
- Stworzyć centrum informacyjne szczecińskich fantastyki,
- Propagować fantastykę oraz RPG,
- Zorganizować konwent fantastyczny.

Na ile uda nam się wykonać ten spory plan? Nie potrafię tego powiedzieć, ale mogę obiecać, że zrobimy wszystko, aby każdy z punktów wykonać. Możliwe, że w przyszłości będziemy dodawać kolejne. Naszym marzeniem jest zrzeszyć cały fandom ze Szczecina i okolic. Wszystkie nasze działania będziemy kierować w tym właśnie kierunku.


strona klubu: http://www.sbf.org.pl

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.