Wrocław: CoolKon

Krzysztof Jagielski
11.09.2015

CoolKon - Konwent Miłośników Gier i Fantastyki - wrocławski konwent fantastyki i gier fantastycznych (fabularnych, bitewnych, planszowych, kolekcjonerskich i niekolekcjonerskich gier karcianych i innych).

Organizowany jest przez Rawicki Klub Fantastyki, Tawernę RPG oraz niezależną wrocławską grupę miłośników fantastyki i gier bitewnych Front (dawniej: Wrocław Team) przy udziale wielu innych organizacji i fanów z całego kraju.

Pierwsza edycja: Odbyła się w dniach 4-6 marca 2005 roku we wrocławskim w Gimnazjum nr 40 (ul. Morelowskiego 43). Frekwencja na konwecie sięgnęła 340 osób. Impreza po zakończeniu zebrała wiele pozytywnych komentarzy.
CoolKon 2005

Druga edycja: Odbyła się pod nazwą CoolKon v.2.0 w dniach 3-5 marca 2006 roku, przyciągnęła już 530 gości i ponownie uzyskała wysokie oceny i dobre komentarze (np. w Informatorze Konwentowym).

Trzecia edycja: CoolKon III - odbył się w dniach 2-4 marca 2007 w Zespole Szkół Nr 6 Im. Agnieszki Osieckiej na ulicy Tęczowej 60 we Wrocławiu. Program imprezy poszerzył się między innymi o blok Mangi i Anime, a jednym z gości był Stanisław Mąderek. Frekwencja na konwencie wyniosła ponad 620 gości.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie