Europejskie seriale, których nie możesz przegapić!

Piotr Kowalczyk
28.06.2019

Oglądanie seriali stało się jedną z najpopularniejszych rozrywek, co jest oczywiście zasługą doinwestowania tego gatunku telewizyjnego. Co i rusz na platformy VOD (Netflix, HBO GO) trafiają znakomite produkcje i to nie tylko amerykańskie. Świetne seriale są kręcone również w Europie, a kilku perełkom zdecydowanie warto poświęcić czas i uwagę. W tym artykule dzielimy się z Tobą listą szczególnie polecanych europejskich seriali, które znajdziesz na wymienionych platformach.

Sherlock

Nie możemy zacząć od innej produkcji. Sherlock to serial znakomity, wręcz wybitny, a na pewno wyróżniający się na tle innych propozycji z gatunku detektywistycznego. Właściwie jedynym zarzutem mogą być nieco zbyt długie odcinki, przez co ciężko jest codziennie chłonąć kolejny epizod. Poza tym – same plusy, a największym z nich bez wątpienia jest świetny Benedict Cumberbutch.

Gomorra

HBO kojarzy się przede wszystkim z Grą o tron, ale na platformie znajdziemy również inne seriale godne uwagi. Jednym z nich bez wątpienia jest Gomorra. To mocna produkcja opowiadająca o losach neapolitańskiej mafii. Warto podkreślić, że serial powstał w oparciu o głośną książkę o tym samym tytule autorstwa Roberto Saviano, jednak scenariusz wielokrotnie znacznie odbiega od literackiego pierwowzoru.

Peaky Blinders

Jeden z tych seriali, które wciągają od samego początku i po zakończeniu sezonu pozostawiają po sobie pustkę. Peaky Blinders to opowieść o gangsterskiej rodzinie, która trzęsła angielskim Birmingham na początku XX wieku, tuż po I Wojnie Światowej. Serial jest znakomicie nakręcony, na uwagę zasługują przede wszystkim zdjęcia oraz oczywiście niezapomniana rola Cilliana Murphy’ego, który nareszcie dostał możliwość zawładnięcia ekranem (po latach odgrywania trzecioplanowych ról).

Most nad Sundem

Fani seriali kryminalnych po prostu nie mogą pominąć tej produkcji. To jeden z najlepszych przedstawicieli gatunku – zaznaczamy jednak, że mamy tutaj na myśli oryginalną duńsko-niemiecką produkcję, a nie znacznie słabszą amerykańską. Serial trzyma bardzo wysoki poziom przez dwa pierwsze sezony. Trzeci jest znacznie słabszy, choć wciąż urzeka klimatem, co jest zasługą przede wszystkim charakterystycznej głównej bohaterki – policjantki z wyraźnymi symptomami zespołu Aspergera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.