Ile kosztuje wypożyczenie filmu na platformie VOD?

Maciej Piwowski
11.06.2024

Nie wszyscy mają potrzebę stałego opłacania abonamentu za dostęp do biblioteki filmów i seriali danej platformy VOD. Wiele osób nie ma czasu na codzienne oglądanie takich treści, natomiast okazjonalnie, na przykład raz w tygodniu, chce sobie obejrzeć jakiś wartościowy film. Tutaj ze swoją ofertą przychodzą niektóre platformy VOD, na których można wypożyczyć pojedyncze produkcje (działa to np. na Amazon Prime czy polskim Playerze). Ile kosztuje taka przyjemność?

Wszystko zależy od daty premiery

Obecnie filmy przechodzą bardzo krótką drogę z kin na platformy VOD. Wiele produkcji jest dostępnych do wypożyczenia online w ciągu zaledwie 2-3 miesięcy od premiery kinowej. Oczywiście za takie nowości trzeba zapłacić najwięcej.

Przeciętna cena wypożyczenia (najczęściej na 48 godzin) filmu, który niedawno był wyświetlany w kinie, to 50-60 zł. Niemało, ale wciąż taniej niż w kinie (uwzględniając, że w seansie uczestniczą co najmniej 2 osoby).

Starsze produkcje są wyceniane symbolicznie

Jeśli lubisz starsze filmy, nie zależy Ci też na tym, aby być na bieżąco z kinowymi nowościami, to śmiało możesz poprzestać na tańszych opcjach. Platformy VOD oferują możliwość wypożyczenia ogromu filmów, w tym wybitnych dzieł kinematografii, za naprawdę niewielkie pieniądze.

Najczęstszą stawką, z jaką się spotykamy, jest niecałe 10 zł, co już przy 2-4 osobach przekłada się na symboliczny koszt seansu – co ważne, w pełni legalnego.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie