Najlepsze kreacje filmowe Toma Hanksa

Remigisz Szulc
11.02.2021

Tom Hanks jest jednym z najbardziej znanych i najlepiej opłacanych aktorów na świecie. Kojarzą go wszyscy fani kina, którzy doceniają w nim to, że potrafi z ogromną łatwością odnaleźć się w rolach komediowych, jak i dramatycznych. Hanks bez wątpienia jest ikoną współczesnego kina, a w osiągnięciu tego statusu pomogły mu wybitne kreacje aktorskie. Te, z którymi koniecznie trzeba się zapoznać wymieniamy w naszym artykule.

„Filadelfia”

Trudno zacząć od innej roli Hanksa. Kreacja w tym filmie przyniosła mu przecież pierwszego w karierze Oscara. Aktor wcielił się w rolę prawnika, który odkrywa, że jest chory na AIDS. W efekcie zostaje zwolniony z kancelarii. To bardzo ważny film, podejmujący temat dyskryminacji i ludzkiego strachu przed tym, co nieznane.

„Forrest Gump”

To prawdopodobnie najlepiej znana rola Toma Hanksa w jego dorobku aktorskim. Można wręcz napisać, że stała się synonimem jego kariery. W filmie Roberta Zemeckisa Hanks wciela się w postać tytułowego Forresta, opóźnionego w rozwoju dorosłego człowieka, który nie boi się spełniania swoich marzeń. Kwestia z filmu „Run Forrest, run!” weszła do języka potocznego, a sama rola przyniosła Hanksowi kolejnego Oscara.

Ciekawostka

Pierwotnie w rolę Forresta Gumpa miał się wcielić Bill Murray.

„Zielona mila”

Nie jest to może najwybitniejsza rola w dorobku Hanksa, ale przeszła do historii z uwagi na niezwykłą popularność samego filmu. Thriller na podstawie powieści Stevena Kinga opowiada o relacji, jaka połączyła strażnika więziennego (w tej roli Tom Hanks) z osadzonym skazanym na śmierć (świetny Michael Clarke Duncan).

„Cast away”

Osadzenie w roli współczesnego Robinsona Crusoe właśnie Toma Hanksa było kolejnym strzałem w dziesiątkę w karierze Roberta Zemeckisa. Hanks zagrał brawurowo i w zasadzie to on „zrobił” ten film. Warto przy tym podkreślić poświęcenie aktora, który w ramach przygotowań do roli schudł ponad 22 kilogramy.

„Szeregowiec Ryan”

W tym filmie Hanks potwierdził, jak dobrze czuje się w rolach dramatycznych. Rewelacyjny obraz Stevena Spielberga opowiada historię grupy żołnierzy, którzy wyruszają na poszukiwanie zaginionego w boju szeregowca. Na czele oddziału staje kapitan Miller kreowany przez Toma Hanksa.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.