Świetne polskie filmy, które możesz legalnie obejrzeć online

Jerzy Biernacki
31.03.2020

Oglądanie filmów w Internecie zawsze kojarzyło się z piractwem i okradaniem twórców z należnych im tantiem. Czasy się jednak zmieniły i w dobie Netflixa oraz innych platform filmowo-serialowych nie ma już problemu z tym, aby w pełni legalnie zapoznać się z nawet całkiem świeżymi dziełami kinematografii. W tym zestawieniu prezentujemy polskie filmy, które zdecydowanie warto obejrzeć online – również bez dodatkowych opłat.

Boże ciało

Film Jana Komasy był polskim kandydatem do Oscara w 2020 roku. To niezwykła historia wychowanka domu poprawczego, który udaje… księdza i zdobywa sobie ogromną popularność w małomiasteczkowej społeczności. Film jest do obejrzenia na platformie Player.pl.

Zimna wojna

To prawdopodobnie najwybitniejszy polski film dekady. Zimna wojna zdobyła Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego w 2018 roku. Obraz Pawła Pawlikowskiego nie dostarcza wielkiej rozrywki. To trudne, skłaniające do myślenia kino, z rewelacyjnymi rolami Joanny Kulig i Tomasza Kota. Must see! Film można obejrzeć online na platformie Player.pl.

Wołyń

Film Wojtka Smarzowskiego, który wywołał ogromne kontrowersje i do dziś budzi gorące polityczne spory. Chcąc zabrać głos w tej dyskusji warto oczywiście znać jej przedmiot. Wołyń to bardzo solidne kino, charakterystyczne dla tego reżysera pod względem brutalności i naturalizmu. Film można obejrzeć na platformie Netflix oraz w Player.pl.

Jestem mordercą

Jeśli lubisz dobre filmy kryminalne, a przy tym mocno osadzone w wydarzeniach historycznych, to koniecznie poświęć czas na zapoznanie się z tym tytułem. Jestem mordercą to film Macieja Pieprzycy z 2016 roku. Wybitną kreację stworzył w nim Arkadiusz Jakubik. Obraz można obejrzeć na platformie Netflix.

Bogowie

Ten film opowiada historię najsłynniejszego polskiego kardiochirurga, profesora Zbigniewa Religi, który stał na czele zespołu dokonującego pierwszego w naszym kraju udanego przeszczepu serca. W rolę Religi wcielił się Tomasz Kot i wypadł fantastycznie. Cały film jest znakomity, ani przez chwilę nie nudzi, odkrywa fakty, które nie są powszechnie znane. Zdecydowanie polecamy. Film można obejrzeć na platformie Netflix.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.