Czy warto kupić używaną konsolę do gier?

Andrzej Winnicki
11.12.2023

Konsole przestały być sprzętem tylko dla zamożnych. Dziś na zakup takiego urządzenia może sobie pozwolić nawet średnio sytuowana rodzina. Nie zapominajmy również o rynku wtórnym, na którym bardzo łatwo o konsole w dobrym stanie i w atrakcyjnych cenach. Dowiedz się, czy warto kupić używaną konsolę do gier.

Tak, ale…

Jak z każdą używaną rzeczą, warunkiem udanego zakupu jest trafienie na sprzęt w dobrym stanie technicznym. Najlepiej byłoby kupić używaną konsolę od kogoś znajomego, kto korzystał z urządzenia sporadycznie.

Zakup z niepewnego źródła to zawsze ryzyko. Niestety, na rynku wtórnym roi się od konsol, które były regularnie przegrzewane, nigdy nie były odkurzane wewnątrz, a to oczywiście odbiło się na ich stanie technicznym.

Nie jest również tajemnicą, że wśród sprzedawców używanych konsol trafiają się zwykli oszuści, którzy oferują uszkodzony sprzęt – a pamiętajmy, że naprawa leciwej konsoli, np. wymiana napędu, zwykle jest nieopłacalna.

Alternatywą jest zakup na raty

Jeśli boisz się zakupu konsoli z drugiej ręki, a jednak nie masz środków na to, aby kupić nowy sprzęt w sklepie, to rozważ opcję rat. Sklepu z elektroniką regularnie oferują zakupy ratalne na korzystnych warunkach, w tym z ratami 0%. W ten sposób miesięczny koszt nie będzie stanowić aż trak dużego obciążenia dla domowego budżetu, a jednocześnie zyskasz nowy, w pełni sprawny sprzęt, który w dodatku jest objęty gwarancją producenta.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie