Dlaczego w gry wideo najlepiej grać zimą?

Maciej Piwowski
16.10.2023

Większość zapalonych graczy nie rozstaje się z kontrolerem czy klawiaturą i myszką przez cały rok. Ci, który sięgają po gry okazjonalnie, preferują natomiast sezon jesienno-zimowy, co ma solidne uzasadnienie. Jeśli od pewnego czasu nachodzi Cię ochota, by zagrać w jakąś nowość na konsoli lub komputerze, to wstrzymaj się z tym właśnie do zimy. Dlaczego? Oto kilka argumentów.

Szybko robi się ciemno

Zimą wielu z nas w ogóle nie widuje słońca, wychodząc i wracając do domu po ciemku. Aby nieco osłodzić sobie ten fatalny czas, warto sięgnąć po jakieś hobby, którego funkcję może pełnić właśnie granie w gry wideo. To lepsze niż bezmyślne wpatrywanie się w telewizor i np. oglądanie kolejnych serwisów informacyjnych.

Mniej obowiązków wokół domu

To argument, który przemówi do osób mieszkających w domu jednorodzinnym i mocno zaangażowanych np. w prace w ogrodzie. Zimą ten zakres obowiązków nam odpada, dzięki czemu zyskujemy mnóstwo wolnego czasu wieczorami i w weekendy, który można wykorzystać właśnie na nadrobienie zaległości w grach wideo.

Poprawa nastroju w trudnym okresie

Zima to nieciekawy czas dla większości z nas. Brak słońca, fatalna aura i odległa wizja wakacji powodują, że łatwo popadamy w stany depresyjne. Granie w atrakcyjne, wciągające gry może być skutecznym sposobem na jesienną chandrę, który pomoże przetrwać do utęsknionej wiosny.

Fajny sposób na spędzanie czasu z dziećmi

Zimą mamy ograniczone możliwości w zakresie aktywnego spędzania czasu z najbliższymi, zwłaszcza z dziećmi. Gdy pogoda nie sprzyja, a do tego pojawiają się infekcje, to ciekawą opcją może być sięgnięcie po gry rodzinne i granie np. na dwa pady.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie