„Forza Horizon” – dlaczego warto zagrać w gry z tej serii?

Mateusz Nowak
12.03.2021

„Forza Horizon” jest uznawana za jedną z najlepszych serii gier samochodowych w historii. Do niedawna była ekskluzywnym tytułem na konsole Xbox, ale od trzeciej odsłony jest dostępna także dla graczy pecetowych. Jeśli nie grałeś w żadną odsłonę serii, to czas nadrobić zaległości. Sprawdź, dlaczego warto.

Otwarty świat

Fenomen serii wziął się stąd, że jako pierwsza wprowadziła ona (na taką skalę) zjawisko otwartego świata w grach samochodowych. Do tej pory podobne tytuły były dość schematyczne – ot, musieliśmy ścigać się po wyznaczonych trasach i to wszystko. „Forza Horizon” daje graczowi znacznie więcej swobody. Możesz zwiedzać ogromny świat gry w dowolnym tempie, wykonywać zadania lub po prostu podziwiać okoliczności przyrody czy architekturę miast.

Mnóstwo samochodów

Każda dobra gra samochodowa musi oferować graczowi duży wybór pojazdów i „Forza Horizon” staje tutaj na wysokości zadania. Modeli jest od zatrzęsienia, dzięki czemu jesteś w stanie bez trudu znaleźć taki, o którym np. marzysz w realnym życiu. Do tego dochodzą liczne opcje udoskonalania pojazdów. Prawdziwą gratką jest natomiast motyw wyszukiwania zaginionych wozów, czyli klasyków motoryzacji.

Ciekawe wyzwania

Grając w „Forza Horizon” naprawdę trudno się nudzić. Gra jest ogromna, o czym świadczy liczba najróżniejszych wyzwań stojących przed graczem. Mamy wyścigi uliczne, po torze, po plaży czy w lesie, są wyzwania, w których musimy pokazać swój talent do driftowania i zdobyć jak najwięcej kibiców, jest też próba pobicia rekordu prędkości tak, aby uwiecznił to fotoradar.

Świetnie rozwiązany element grywalizacji

Cała fabuła gry jest zbudowana w taki sposób, aby gracz sam czuł potrzebę doskonalenia swoich umiejętności. Dzięki temu pozyskuje coraz więcej kibiców, a to pozwala rozbudowywać lub tworzyć nowe miasteczka festiwalowe.

Bajeczna grafika

Pod względem graficznym trudno się tutaj do czegokolwiek przyczepić, szczególnie, jeśli masz możliwość grania na konsoli nowej generacji lub na mocnym pececie. Grafika zachwyca, jest bardzo realistyczna, a na szczególną uwagę zasługuje odwzorowanie fauny i flory Australii w trzeciej części serii.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie