Gadżety, które przydadzą się każdemu graczowi

Jerzy Biernacki
08.01.2019

Słynne „będą grał w grę” dziś nie budzi już uśmiechu politowania. Branża gier komputerowych należy do najprężniej rozwijających się, a sami gracze tworzą ogromną społeczność, w której znajdziemy również zupełnie poważnych, majętnych ludzi szukających dla siebie odskoczni w świecie wirtualnej rozrywki. Właśnie z myślą o nich na rynku wciąż pojawiają się nowe gadżety dla graczy, które uprzyjemniają zabawę czy pozwalają zdobyć przewagę nad przeciwnikami. Kilka przykładów znajdziesz w naszym artykule – to naprawdę fajne pomysły np. na prezent.

Kierownica

Kierownice do komputerów były bardzo popularne kilkanaście lat temu, ale wraz z upowszechnieniem konsoli do gier straciły na znaczeniu. Dziś jednak powoli wracają do łask. Bardzo się przy tym zmieniły, ponieważ współczesne kierownice rzeczywiście pozwalają jeszcze lepiej poczuć realizm wirtualnej rozrywki – między innymi przenoszą drgania z drogi. Fajne są szczególnie zestawy składające się z kierownicy, pedałów i lewarka zmiany biegów. To obowiązkowy sprzęt dla fana ścigałek.

Zestaw VR

Rozszerzona rzeczywistość wciąż jest w powijakach i jeszcze nie zrewolucjonizowała świata gier. Powodem jest zbyt mała podaż tytułów obsługujących VR. To się jednak powoli zmienia. Same zestawy do rozszerzonej rzeczywistości również tanieją, co powoduje sukcesywny wzrost zainteresowania ze strony graczy.

Myszka

Oczywiście nie chodzi tutaj o zwykłą myszkę z hipermarketu, ale o profesjonalny sprzęt, który daje przewagę w grach bazujących na refleksie i szybkiej reakcji kursora. Przykładem może być jeden z najpopularniejszych tytułów na świecie, czyli „Counter-Strike: Global Offensive”. Dobra myszka, która nadaje się do gier typu FPS, to spory wydatek – ceny porządnych modeli zaczynają się od około 100 złotych. Jednak jest to inwestycja na kilka lat.

Pad z efektowną skórką

To coś dla konsolowców. Wśród graczy nie brakuje kolekcjonerów, którzy zbierają różne gadżety związane ze swoją pasją. Sporą popularnością cieszą się zwłaszcza pady w limitowanych seriach, ozdobione specjalnymi skórkami (czyli motywami graficznymi). Taki pada nie musi tylko leżeć za szybą. Można z niego normalnie korzystać, co szczególnie przyda się podczas wizyty kolegów.

Słuchawki

Najlepiej bezprzewodowe, które łączą się z konsolą, komputerem lub telewizorem za pośrednictwem Bluetooth. To świetny i bardzo praktyczny gadżet, który przyda się zarówno graczowi, jak i jego bliskim. Koniec z kłótniami o to, że gra jest zbyt głośna! Dzięki opcji bezprzewodowej gracz może wygodnie oddać się rozrywce leżąc na kanapie – żaden kabel nie będzie mu utrudniać obsługi pada.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.