Gry planszowe dla fanów filmów i seriali. Jest w czym wybierać!

Mateusz Nowak
21.01.2019

Świat popkultury ma to do siebie, że jego elementy lubią się wzajemnie przenikać i „wchodzić” na swoje poletko. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że powstają filmy i seriale na podstawie książek – coraz częściej działa to jednak także w drugą stronę. Oczywiście najpopularniejsze produkcje kinowe i telewizyjne są również inspiracją dla twórców gier wideo oraz planszowych. Na rynku mamy ogromny wybór planszówek, dla których punktem wyjścia były kultowe filmy i seriale. Oto kilka przykładów.

„Gra o tron”

Ten serial zyskał już miano legendarnego i bez wątpienia należy do największych osiągnięć w historii rozrywki telewizyjnej. Nic zatem dziwnego, że produkcja przynosi gigantyczne zyski również poza swoim matecznikiem. Fani gier planszowych mogą przebierać w propozycjach nawiązujących do świata Westeros. Oczywiście nie wszystkie są godne polecenia – warto natomiast zwrócić uwagę na te stworzone na oryginalnej licencji marki „Gra o tron”.

„Gwiezdne wojny”

To jedna z najbardziej kasowych sag kinowych w dziejach. „Gwiezdne wojny” są także fenomenem pozafilmowym, a marka przynosi krociowe zyski w różnych sektorach. Dla nikogo nie powinno więc być zaskoczeniem, że w sprzedaży są dostępne dziesiątki gier planszowych, których fabuła bazuje na konflikcie ciemnej i jasnej strony mocy.

„Harry Potter”

Kultowe książki, kultowe filmy – „Harry Potter” to jeden z największych fenomenów popkultury ostatnich dekad. Wielkim osiągnięciem autorki było przede wszystkim to, że dzieci na całym świecie gremialnie sięgnęły po lekturę, co w dobie upadku czytelnictwa ma niebagatelne znaczenie. „Harry Potter” stał się również inspiracją do stworzenia wielu gier planszowych i karcianych. Jeśli więc rodzice wiedzą, że ich pociecha jest zafascynowana światem Hogwarthu, mają gotowy przepis na świetny prezent.

„Stawka większa niż życie”

Teraz propozycja dla nieco starszych fanów gier planszowych, którzy oglądali kultowy polski serial z niezapomnianą rolą Stanisława Mikulskiego. Na rynku już jakiś czas temu pojawiła się gra oparta na fabule tej produkcji, w której oczywiście nie zabrakło samego agenta J23. Gra zbiera znakomite recenzje, jest chwalona za wciągającą rozgrywkę i przemyślane elementy fabularne.

To oczywiście tylko wycinek rynkowej oferty. Praktycznie każdy spośród najpopularniejszych seriali jest już reprezentowany w świecie gier planszowych. W ten sposób fani produkcji telewizyjnych mogą sobie przedłużyć emocjonujące chwile związane ze swoim ulubionym tytułem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.