Gry ze świetną fabułą

Jerzy Biernacki
14.12.2020

Gry komputerowe powinny przede wszystkim dostarczać rozrywki, ale nikt nie powiedział, że nie mogą wyzwalać emocji czy zmuszać do myślenia. Takie produkcje są wyjątkowo cenione przez dojrzałych graczy, którym zależy na tym, aby świat gry pochłonął ich bez reszty. Aby było to możliwe, konieczna jest oczywiście wciągająca, ambitna fabuła. Kilka przykładów gier, które na pewno Cię pod tym względem nie zawiodą wymieniamy w naszym poradniku.

„Mafia”

Przy czym zaznaczamy, że chodzi tylko dwie pierwsze części, z akcentem na tę drugą. Fabuła jest jednym z najmocniejszych elementów gry, wciąga bez końca, a co ważne – cała historia nie wydaje się być wyssana z palca. Można momentalnie wejść w świat włoskiej mafii w Ameryce i poczuć się, niczym jeden z członków mafijnej organizacji. Pomimo tego, że dwie pierwsze części serii wyszły wiele lat temu (niedawno ukazał się remake), to i tak warto wrócić do tych produkcji.

„Silent Hill 2”

Świetny horror, który nie tylko straszy, ale też zapewnia naprawdę solidną rozrywkę. Druga część serii jest zdecydowanie najlepsza, głównie pod względem fabularnym, bo jednak po kilkunastu latach od premiery grafika czy mechanika już tak nie zachwycają. Jeśli lubisz się bać, a do tego cenisz sobie niegłupie dialogi i odkrywanie tajemnic, to ta pozycja powinna znaleźć się na Twojej liście „do ogrania”.

„Life is strange”

To dość specyficzna gra, w której nie znajdziemy ani elementów zręcznościowych, ani żadnych bardzo spektakularnych efektów specjalnych. Jej siłą jest natomiast wciągająca fabuła. Tutaj ważne jest też to, że sam gracz ma wpływ na to, w jakim kierunku rozwinie się narracja. Nasze wybory decydują o losach bohaterów, co dodaje rozgrywce smaczku. Bardzo przyjemna pozycja, której warto poświęcić kilkanaście wieczorów.

„Heavy Rain”

Bezapelacyjnie jeden z największych hitów na konsolę PlayStation. Gra pomnikowa, do dziś wywołująca ciarki na plecach u graczy, którzy mieli przyjemność wejść do jej świata. Fabuła jest rewelacyjna, choć może się wydawać przewidywalna. Nie przeszkadza to jednak w tym, aby wciąż chcieć więcej i nie móc się oderwać od pada.

„The Last of Us”

Druga część tej kultowej już gry jest bardzo dobra, ale jednak nie dorównuje pierwowzorowi. Siłą pierwszej odsłony była właśnie rewelacyjna fabuła. Każdy gracz mógł łatwo uwierzyć w wizję przedstawioną przez twórców i poczuć się częścią postapokaliptycznego świata. Trzeba zagrać.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.