Jak przekonać się do grania online? Praktyczne porady

Maciej Piwowski
04.04.2018

Rozgrywka sieciowa bez wątpienia jest najbardziej emocjonująca, ponieważ wprowadza element rywalizacji z człowiekiem, a nie tylko sztuczną inteligencją. Mimo to wielu graczy unika grania online, głownie w obawie przed chamstwem, ośmieszeniem się niskimi umiejętnościami czy słabą jakością połączenia. Jak się przełamać? Tego dowiesz się z naszego poradnika.

Zacznij od grania ze znajomym

Z pewnością wśród Twoich znajomych są osoby, które też lubią grać na konsoli czy pececie. Umów się z jednym z nich na wspólną zabawę online w trybie 1 na 1. Świetnie nadają się do tego takie gry, jak FIFA czy wszelkiego rodzaju bijatyki.

Ze znajomym gra się o wiele łatwiej, ponieważ wiesz, czego możesz się po nim spodziewać. Jest to też okazja do tego, by spokojnie sobie pogadać przez zestaw słuchawkowy. Ponadto sprawdzisz w ten sposób jakość swojego połączenia internetowego, co pozwoli Ci ocenić, czy w ogóle jest sens bawić się online.

Na początku nie używaj headsetu

Jest to o wiele bezpieczniejsze z perspektywy osoby, która nie ma żadnego doświadczenia w świecie rozgrywki sieciowej i nie wie, czego może się tam spodziewać. Nie ukrywajmy: z serwerów korzystają bardzo różne osoby, w tym takie, które czerpią przyjemność z wyzywania innych. Szkoda byłoby się więc zrazić.

Nie używaj więc słuchawek, dzięki czemu do Twoich uszu nie będą docierać soczyste przekleństwa i chamskie wycieczki personalne. Najpierw oswój się z samym systemem rozgrywki, a dopiero później pomyśl o nawiązaniu relacji z innymi graczami.

Wybierz łatwą grę

Na pewno nie polecamy zaczynania swojej przygody z graniem online od takich tytułów, jak Counter-Strike czy Battlefield. Powód jest oczywisty: są to gry wymagające naprawdę bardzo dobrego opanowania sterowania, świetnego refleksu i opanowania. „Świeżakowi” może być trudno się w tym odnaleźć, co skończy się tym, że co kilka sekund będziesz zaczynać zabawę od nowa (bo Cię zabiją). W ten sposób można się łatwo zniechęcić.

Znacznie lepszym wyborem będzie np. FIFA. W tej grze możesz się zmierzyć z osobami będącymi na podobnym poziomie umiejętności, dzięki czemu ryzyko sromotnej klęski jest mniejsze. Ponadto opanowanie sterowania jest o wiele łatwiejsze.

Stosując się do tych rad możesz naprawdę bezboleśnie rozpocząć swoją przygodę z graniem online i przekonać się, że nie ma się czego bać. Szybko się przekonasz, że ta forma zabawy jest pasjonująca i wciąga bez reszty!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.