Kiedy najlepiej zaczynać nową grę?

Mateusz Nowak
27.06.2022

Masz na oku nową grą, na którą od dawna ostrzysz sobie zęby? Nie kupuj jej w przypadkowym momencie! Jeśli jesteś osobą dojrzałą, pracujesz zawodowo, masz rodzinę i niewiele czasu na granie, to staraj się zaczynać nową grę wtedy, gdy naprawdę możesz wygospodarować kilka dłuższych chwil na zagłębienie się w wirtualnym świecie i skończenie kampanii. W przeciwnym razie rozgrywka będzie się niemiłosiernie przeciągać, co też negatywnie wpłynie na Twoją ocenę danego tytułu.

Sprawdź zatem, kiedy najlepiej jest zaczynać nową grę. Oto kilka odpowiednich momentów.

W czasie urlopu, który spędzasz w domu

Masz już zaplanowany urlop wypoczynkowy, ale nie możesz sobie pozwolić na wakacyjny wyjazd? To dobry moment, aby kupić nową grę i ukończyć ją ciągiem. W czasie urlopu możesz się w pełni skupić na wirtualnej rozgrywce, oczywiście zachowując przy tym zdrowy rozsądek, czyli poświęcając też trochę czasu na aktywność fizyczną oraz relacje z bliskimi.

Jesienią i zimą

Jesień i zima to bardzo dobre okresy dla graczy. Nie tylko dlatego, że na rynku pojawia się mnóstwo nowych tytułów. Chodzi również o to, że zła pogoda nie zachęca do wychodzenia z domu. Jeśli masz ogród, to jesienią i zimą również nie musisz mu poświęcać wiele uwagi, co sprzyja rozpoczynaniu i szybkim kończeniu nowej gry.

W okresie świąteczno-noworocznym

Większość zapalonych graczy marzy o tym, aby znaleźć pod choinką jakiś od dawna upatrzony tytuł. Szepnij o tym słówko „Mikołajowi”, a gdy już dostaniesz nową grę, to wykorzystaj świąteczno-noworoczną przerwę do ukończenia danego tytułu. Znów: nie zapominaj o obowiązkach rodzinnych i nie poświęcaj całego wolnego czasu na zabawę w wirtualnym świecie.

W długi weekend, na który nie masz żadnych konkretnych planów

Długie weekendy bardzo fajnie sprawdzają się do rozpoczynania i kończenia nowych gier. Większość współczesnych tytułów AAA można przejść w czasie około 40 godzin, co oznacza, że jesteś w stanie to zrobić w ciągu około 3-4 dni. Jeśli nie masz innych, lepszych planów na długi weekend, to zakup nowej gry może być strzałem w dziesiątkę.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.