Laptop do gier zamiast peceta? To może być dobry pomysł

Maciej Piwowski
23.11.2020

Przez lata wyśmiewane, dziś stanowią bardzo mocną pozycję na rynku. Laptopy do gier, czy to się komuś podoba czy nie, świetnie się sprzedają, a wynika to z kilku bardzo istotnych czynników. Choć panuje przekonanie, że taki laptop nie ma „startu” do mocnego peceta czy nawet konsoli, to w rzeczywistości może stanowić doskonały wybór dla niektórych typów graczy. Dowiedz się, w jakich sytuacjach warto zainwestować w laptop do gier.

Kiedy często grasz poza domem

Laptop do gier będzie zdecydowanie najlepszym wyborem dla osób, które stosunkowo rzadko wchodzą do wirtualnego świata w domowym zaciszu, preferując granie na przykład u znajomych. To również fajna opcja w sytuacji, gdy gracz dużo podróżuje, często wyjeżdża służbowo czy prywatnie, a jednocześnie zawsze chce mieć możliwość pogrania w ulubione tytuły.

Kiedy potrzebujesz mobilnego komputera i do grania, i do pracy

Ogromną zaletą laptopów do gier jest to, że w zasadzie można je wykorzystywać do wszystkiego, również do celów zawodowych. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na to, aby kupić osobno laptop do pracy i konsolę lub mocnego peceta do grania, to zakup komputera przenośnego z gamingową specyfikacją wydaje się być idealnym rozwiązaniem.

Kiedy potrzebna jest Ci uniwersalna maszyna

Charakterystyczne dla laptopów do gier jest to, że zwykle mają bardzo mocne podzespoły. Na porządku dziennym jest procesor z wysokiej półki, minimum 4 GB karta graficzna, 8 GB pamięci RAM i dysk SSD, a do tego monitor wyświetlający obraz w jakości co najmniej Full HD. Taka specyfikacja gwarantuje, że laptop świetnie sprawdzi się nie tylko do grania, ale też do wspomnianej pracy, do nauki, projektowania grafiki, oglądania filmów itd.

Laptop gamingowy spokojnie może pełnić funkcję domowego centrum rozrywki. W sytuacji, gdy możemy zdecydować się tylko na jedno urządzenie, bo na więcej nie pozwala budżet, to na pewno warto zainteresować się właśnie komputerem przenośnym przeznaczonym dla graczy.

Gdy cenisz sobie wygodę, niezależność i fajny design

Zakup laptopa gamingowego z pewnością powinien zainteresować osoby szukające sprzętu charakteryzującego się świetną funkcjonalnością, a do tego efektownie się prezentującego. Można śmiało stwierdzić, że jest to inwestycja na długi czas, oczywiście pod warunkiem, że laptop będzie gamingowy nie tylko z nazwy, ale znajdzie to odzwierciedlenie w jego specyfikacji. Taki komputer można zabrać właściwie gdziekolwiek, mając przy sobie źródło rozrywki i narzędzie pracy w jednym.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.