Menelgame

Krzysztof Jagielski
05.09.2015

Branża gier online przeżywa boom! Menelgame w pierwszych 60 top stronach w Polsce!

ComScore, amerykańska firma zajmująca się badaniem rynku internetowego udowodniła niedawno, że branża gier online przeżywa własnie boom. W samych Stanach Zjednoczonych liczba użytkowników grających w gry internetowe wzrosła o 22 procent w porównaniu z zeszłym rokiem. Warszawa/Hamburg, 17.07.2009 – Liczby udowadniają, że w dobie kryzysu gospodarczego użytkownicy internetu najbardziej są zainteresowani darmowymi ofertami. Szczególny wzrost odnotowała w Polsce Menelgame. Jest to polska wersja największej gry online w Niemczech Pennergame. Według rankingu Alexa (spółki należącej do Amazon) gra znajduje się w pierwszych 60 top stronach w Polsce. Obecnie zarejestrowanych jest już ponad 400 tyś. graczy, dziennie przybywa 7000 nowych wirtualnych meneli.

Menelgame jest darmową grą przeglądarkową. Zadaniem gracza jest doprowadzenie wirtualnego bezdomnego bohatera do roli posiadacza pałacu. Drogą do osiągnięcia tego celu są pieniądze, które można zarabiać sprzedając puszki, grając na instrumentach lub żebrząc. „Menelgame będzie się dalej rozrastać. Polska, podobnie jak Niemcy, jest świetnym rynkiem, jeśli chodzi o gry online“- mówi Marius Follert, jeden z twórców gry. Co sprawia, że Menelgame odniosła aż tak duży suckes? Jedyna w swoim rodzaju, współczesna tematyka jak również cechy portali społecznościowych, takich jak Nasza-Klasa, Facebook czy Grono. Gracze mają możliwośc tworzenia własnego profilu, a także łączenia się w bandy i komunikowania między sobą co sprawia, że gra jeszcze więcej przyjemności.

O Menelgame

Pennergame, Dossergame i Menelgame są zarządzane przez Farbflut Entertainment GmbH w Hamburgu. Twórcami gry są Marius Follert i Niels Wildung (obecnie dwudziestolatkowie). Z liczbą 1,6 miliona aktywnych graczy, Pennergame jest największą grą internetową według rankingu Alexa. Inwestorami firmy Farbflut są doświadczeni niemieccy przedsiębiorcy internetowi Daniel Grözinger i Sven Schmidt, znani m.in. jako założyciele serwisu moikrewni.pl.

Kontakt prasowy

Anna Lewandowska

Farbflut Entertainment GmbH

Heimhuder Straße 72

20148 Hamburg, Niemcy

Tel: +49 (40) 636 771 06

Email: anna@farbflut.de

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.