Modern Warfare 2 obraża uczucia patriotyczne

Krzysztof Jagielski
06.09.2015

Christian Science Monitor twierdzi, że pokazanie zniszczonego Waszyngtonu w trailerze Call of Duty: Modern Warfare 2 to już za wiele dla prawdziwych, patriotycznych Amerykanów po 11 września. A w końcu to pierwsza gra, która odważyła się na coś takiego (przypominacie sobie jakąś inną?).

Christian Science Monitor to amerykańska gazeta założona przez Stowarzyszenie Chrześcijańskiej Nauki, które twierdzi m.in., że wszelkie choroby mają charakter duchowy, a jego wyznawcy odmawiają korzystania ze współczesnej medycyny. A oto, co piszą o MW2:
Czy ta gra idzie za daleko? Czy obraża uczucia? Wielu ludzi na forach o grach szybko odpowiadają,że to nie pierwszy raz stolica USA została zniszczona na ekranie (pamiętacie "Dzień niepodległości" z 1997? Małe zielone ludziki użyły Pennsylvania Avenue 1600 jako rozpałki). I czy jest to gorsze niż inne rzeczy, które widzimy ostatnio w grach (chociażby Grand Theft Auto IV)? Może nie. Ale to jeden z pierwszych przypadków, aby takie obrazy pojawiły się od czasu 11 września, kiedy pomysł masowego zniszczenia na amerykańskiej ziemi stał się rzeczywistością.

Zważywszy na to, że piszą o tym wszystkie media growe, a porządna kontrowersja potrafi nakręcić sprzedaż, to Bethesda pewnie żałuje teraz, że nie wysłała Fallouta 3 do redakcji CSM.

Swoją drogą, to dziwią mnie trochę narzekania na spoiler w trailerze - w końcu nawet na pudełku gry (patrz zdjęcie powyżej) jest zniszczona kopuła Kapitolu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.