Poradnik gracza: jak we współczesnym świecie znaleźć czas na gry online?

Krzysztof Jagielski
06.10.2015

Jesteś miłośnikiem gier online? Zapewne miewasz problemy z pogodzeniem codziennych obowiązków ze swoją pasją. Jak nie zaniedbywać szkoły, pracy i obowiązków domowych, ale jednocześnie znaleźć czas na ulubioną rozrywkę? Oto kilka zasad, których warto się trzymać!

Ustal stałe godziny na czas wolny

Nie od dziś wiadomo, że człowiek, który ma konkretny plan działania na dany dzień, szybciej realizuje swoje obowiązki. Jeśli w rozkładzie dnia uwzględnisz czas wolny, który przeznaczysz na przyjemności, nie ma szans, aby nie udało Ci się chwilę odpocząć! Bezpłatne gry MMO, w szczególności strategiczne gry online, potrafią wciągnąć, dlatego ustal z góry, ile czasu poświęcisz na rozrywkę. Dzięki racjonalnemu podejściu do planu dnia nie zaniedbasz obowiązków, pracy lub szkoły, a jednocześnie nie przegapisz czasu, który powinieneś przeznaczyć na wypoczynek.

Wybierz gry online dostosowane do Twoich możliwości

Spójrz prawdzie w oczy – nie wszystkie gry są przeznaczone dla Ciebie. Gra Crusade Online to gra o wojnach średniowiecznych, która jest niezwykle pasjonująca i bardzo rozbudowana: http://crusade-online.com/gamedescription.php?language=pl. Pozwala na przerwanie jej w dowolnym momencie i kontynuowanie w dogodnym czasie. Wybieraj tego typu gry, które nie wymagają od Ciebie ciągłej obecności przed komputerem. Z drugiej jednak strony nie zapominaj, że darmowe gry strategiczne w wersji online rozgrywane są przez wielu graczy jednocześnie. Jeśli zbyt długo nie znajdziesz chwili na zabawę, możesz pozostać tak dalece w tyle za innymi graczami, że już nie będziesz w stanie nadrobić zaległości.

Ustal priorytety

Czasami zdarzy się, że pomimo najlepszego planu, życie pokrzyżuje Twoje zamiary - wówczas trzeba z czegoś zrezygnować. Zastanów się, czy ważniejsze jest dla Ciebie spontaniczne wyjście ze znajomymi do klubu, czy przejście kolejnego etapu ulubionej gry. Jeśli stworzysz sobie na kartce listę priorytetów, nie będziesz mieć w przyszłości dylematów związanych z wyborem tego, co jest dla Ciebie najistotniejsze.

Bądź zaradny

Jeśli akurat masz przerwę w dostępie do Internetu i gry online są dla Ciebie nieosiągalne w czasie, który przeznaczyłeś na rozrywkę, nie wybieraj biernego lenistwa! Lepiej od razu zacznij realizować swoje obowiązki tak, aby móc przesunąć swój czas wolny na inną godzinę lub wydłużyć go w dniu następnym. W ten sposób nawet nieprzewidziane utrudnienia nie zabiorą Ci chwili przeznaczonej na grę.

Wybierz swoje ulubione gry online

Każda gra jest wciągająca i chcemy jej poświęcić możliwie najwięcej czasu. Jeśli grasz jednocześnie w zbyt wiele gier, to codzienne decyzje, w którą z nich zagrać, mogą rodzić niepotrzebne uczucie frustracji. Wybierz jedną, dwie gry, w które najbardziej lubisz grać i doprowadź rozgrywki do końca. Dopiero wtedy sięgnij po kolejną z dostępnych na rynku propozycji. Najlepiej wybrać jedną grę rozbudowaną (na przykład strategię online) oraz jedną szybszą, w którą będziesz mógł grać w dniu, gdy nie dysponujesz większą ilością czasu wolnego. W roli krótkiej gry świetnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju gry zręcznościowe, logiczne oraz popularne „strzelanki”.

Stosując się do powyższych zasad, wyrobisz w sobie nawyk do planowania dnia w taki sposób, by nie zaniechać ani swoich obowiązków, ani swoich pasji. Nikt już nie będzie mógł Ci powiedzieć, że marnujesz czas przed komputerem, podczas gdy czeka na Ciebie mnóstwo pracy! Każdy ma przecież prawo do odpoczynku.

Opanowałeś trudną sztukę dysponowania swoim czasem? Znajdź chwilę na świetną grę dostępną na http://crusade-online.com/.

Artykuł opublikowany przez Partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie