„Red Dead Redemption 2” – co warto wiedzieć przed sięgnięciem po tę grę?

Maciej Piwowski
14.11.2022

„Red Dead Redemption 2” to jeden z największych hitów wydawniczych na rynku gier. Produkcja została znakomicie oceniona przez recenzentów i ugruntowała legendarną pozycję studia Rockstar Games. Jeśli do tej pory nie miałeś okazji zagrać w tę grę i właśnie się do tego przymierzasz, to na początek poznaj kilka faktów.

Kapitalna grafika

Western od Rockstar Games początkowo miał niemałe problemy spowodowane przez niezwykle wręcz wymagający silnik graficzny gry. Nawet mocne komputery i konsole nie radziły sobie z poprawnym wyświetlaniem obrazu. Konieczne były zatem różnego rodzaju łatki, które poprawiły sytuację i teraz możemy się napawać zachwycającą grafiką wiernie oddającą klimat Dzikiego Zachodu.

Doskonała warstwa fabularna

Największą wartością tej gry jest niebanalny scenariusz. Jeśli lubisz produkcje, w których występuje wielu bohaterów, jest mnóstwo zadań pobocznych i można na długi czas zanurzyć się w warstwie fabularnej, to ta propozycja jest dla Ciebie.

Przygotuj się na… nudę

„Red Dead Redemption 2” na pewno nie jest grą dla osób, które oczekują szybkiej, lekkiej rozrywki. Rozbudowana fabuła sprawia, że momentami gra może się nieco dłużyć, a wręcz nudzić – zwłaszcza, gdy trzeba przejechać konno na drugi koniec mapy.

To rozrywka na wiele tygodni

Zagranie w tę grę na pewno można polecić dojrzałym graczom, którzy nie zmieniają tytułów jak rękawiczki, za to oczekują dużej ilości „gry w grze”. Jeśli lubisz, gdy gra wciąga na wiele tygodni i można ją przechodzić bez pośpiechu, to sięgnij właśnie po produkcję od Rockstar Games – nie będziesz zawiedziony.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie