Ochrona słuchu – myśliwi, wojsko

Piotr Kowalczyk
02.06.2015

AEP-1 to indywidualny, wewnątrzuszny ochronnik wykonywany na miarę ucha, zaprojektowany specjalnie do eliminowania hałasów impulsowych, generowanych przez broń palną czy urządzenia przemysłowe. Ochronniki te zawierają mikrofon, głośnik, regulator głośności oraz ultra szybki system kompresji. Maksymalny poziom na wyjściu wynosi 85 dB niezależnie od poziomu hałasu wejściowego. Wykorzystany w AEP-1 procesor dźwięku posiada szerokie pasmo i będzie reagował zarówno na sygnały o niskich poziomach np. emitowanych przez telefon komórkowy, czy podczas rozmowy szeptem jak i na głośne sygnały nie zniekształcając ich brzmienia.

We wszystkich ochronnikach AEP końcówka wnikająca do kanału słuchowego jest miękka co zwiększa komfort noszenia. Kolorystyka produktu zależy od wyboru użytkownika.

Ochronniki zasilane są bateriami ZA 10. Ich czas życia wynosi do 80 godz (zależnie od sposobu użytkowania). Można je łatwo wymienić otwierając drzwiczki baterii.

Ochronniki mogą być stosowane tylko na jedno ucho lub na parę uszu. Sugerujemy stosowanie pary szczególnie tam, gdzie ważne jest słyszenie zarówno dźwięków cichych jak i dobra orientacja przestrzenna w terenie. Przy zastosowaniu AEP-1 tylko na jedno ucho mogą pojawić się efekty zakłócenia kierunkowości hałasu, czy nie słyszenia części dźwięków cichych.
Cechy:

* Ultra szybki czas reakcji
* Dynamiczny zakres kompresji (DRC)
* Regulator głośności
* Miękka końcówka kanału słuchowego

Zastosowanie:

* Myśliwi
* Armia
* Inne grupy zawodowe narażone na hałasy impulsowe

Specyfikacja:

* Wzmocniene: średnie 18 dB, maksymalne 22 dB
* Poziom wyjściowy SPL: Kompresja wyjściowa aktywna przy sygnale 70 dB z całkowitym obcięciem od 85 dB
* Waga: 8 gramów
* Średnie wzmocnienie: 18 dB
* Maksymalne wzmocniene: 22 dB
* Maksymalny poziom wyjściowy (SPL): 87 dB
* Ekwiwalentny poziom szumu na wejściu: 30,9 dB
* Próg zadziałania dynamicznej kompresji szumu: 70 dB
* (PC)-poziom obcięcia: 85 dB
* Czas życia baterii: 80 godzin
* Akcesoria: bateria, etui, zestaw do czyszczenia

Wszystkie pomiary zgodne z normą IEC 118-7


STOPGUN
Najlepszy pasywny ochronnik słuchu dla osób używających broni palnej

STOPGUN to najlepsze pasywne ochronniki słuchu dla osób, które zawodowo lub hobbistycznie używają broni palnej i chcą chronić swój słuch przed bardzo szkodliwym działaniem hałasu impulsowego. Wystrzał pistoletu generuje bardzo krótki, ale jednocześnie bardzo intensywny poziom dźwięku, sięgający nie raz nawet 180 dB.
Charakterystyka:

Ochronniki słuchu Stopgan występują w postaci wkładek usznych wykonanych na miarę uszu, które zostały wyposażone w specjalnej konstrukcji filtr hałasów impulsowych. Ochronniki te gwarantują doskonałą ochronę przed krótkotrwałym hałasem i pozwalają na słyszenie dźwięków pochodzących z otoczenie oraz mowę ludzką. Nielinearne tłumienie dźwięków to główna zaleta filtra zastosowanego w ochronnikach Stopgun.

Cechy:

* Bardzo szybki czas reakcji
* Pasywna kompresja
* Zintegrowany filtr hałasów impulsowych
* Miękki, elastyczny materiał

Specyfikacja techniczna:

* Waga: 4 gramy
* Materiał: silikon o twardości 50 do 70
* Kolory: różne
* Akcesoria: opakowanie z zestawem do czyszczenia

http://www.audiola.pl/

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Polecane

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.