4 pomysły na niskobudżetowe wakacje, których nie zapomnisz

Marek Szydełko
02.01.2019

Marzysz o niezapomnianych wakacjach, lecz domowy budżet nie pozwala na zrealizowanie tego pomysłu? Spokojnie – istnieje sporo sposobów na to, byś mógł sobie na to pozwolić. Zobacz, jak tanim kosztem zorganizować dokładnie takie wakacje, o jakich marzysz!

Wyjedź na wakacje… zimą

Kto powiedział, że na wakacje trzeba jeździć latem? Okazuje się, że w ciepłych, wakacyjnych destynacjach doskonała pogoda panuje przez większość roku – a zatem wcale nie musisz jeździć tam w szczycie wakacyjnego sezonu, gdy plaże są zapełnione turystami, a ceny wywindowane wysoko w górę. Zamiast tego postaw na lato i ucieknij od naszej zimnej, brzydkiej zimy w ciepłe kraje – i ciesz się urlopem w letnich ubraniach, gdy wszyscy znajomi chodzą w grubych swetrach i czapkach.

Zrezygnuj z all inclusiv

Wydaje Ci się, że opcja all inclusiv jest najkorzystniejsza, bo masz w niej nie tylko nocleg, lecz również wyżywienie i inne dodatki? Nic bardziej mylnego – jeśli porównasz ceny takiego wyjazdu i wakacji zorganizowanych „na własną rękę”, przekonasz się, że ta druga opcja jest znacznie tańsza. Choć trzeba przyznać, że wymaga więcej wysiłku, gdyż wszystko musisz znaleźć samodzielnie. Jest to jednak szansa na to, by zobaczyć coś więcej niż teren przy hotelu – możesz np. zmieniać hotele co kilka nocy i przenosić się w różne części miasta, a tym samym zyskać okazję do ich dokładnego zwiedzenia. Świetną opcją jest też przenoszenie się do różnych, sąsiadujących ze sobą miast – wakacje na walizkach to znacznie większa frajda niż urlop przeleżany na przyhotelowym leżaku!

Wyjedź na wakacje

Poluj na promocje w internecie

Pamiętaj o tym, ze internet to prawdziwa kopalnia okazji – trzeba tylko wiedzieć, gdzie ich szukać oraz kiedy rozpocząć poszukiwania. Przede wszystkich, zacznij dużo wcześniej, aby później nie martwić się tuż przed samym wylotem. Uważaj też na to, by sprawdzić, co dokładnie obejmuje oferta, aby uniknąć ewentualnych dodatkowych kosztów na miejscu.

Co ważne, szukanie internetowych promocji nie ograniczaj do biletów lotniczych i noclegów. Internet to również świetne miejsce na znalezienie dobrej polisy podróżnej, która zapewni Ci bezpieczeństwo za granicą. Szukając ubezpieczenia dla siebie, zajrzyj chociażby tutaj: https://kioskpolis.pl/ubezpieczenia-turystyczne/. Znajdziesz tu wygodną i intuicyjną porównywarkę, przy użyciu której wykupisz polisę wyjazdową dla siebie i bliskich w zaledwie kilka minut.

Tani nocleg

Tani nocleg – jak go znaleźć?

Pamiętaj, że kilku gwiazdkowy hotel to niejedyny sposób na spędzenie wczasów. Równie dobrze możesz postawić na tańszą alternatywę, jak chociażby na nocleg w kwaterze prywatnej znaleziony na jednym ze sprawdzonych portali internetowych. Na takich stronach możesz tez przeczytać realne opinie o swoim gospodarzu, dlatego nie musisz martwić się tym, że okaże się nieuczciwy – już zaoszczędziłeś nieco gotówki zamiast wydać ją na hotel!

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.