Energylandia – jak powstawał największy Park Rozrywki w Polsce?

Aneta Kwapisz
22.12.2018

Energylandia to niezwykłe miejsce, które powstało w rekordowo szybkim tempie i jest dowodem na to, iż można zrealizować każde marzenie, jeśli tylko posiada się odpowiednio dużą motywację i samozaparcie. Państwo Agata i Marek Goczałowie, pomysłodawcy całego przedsięwzięcia postanowili spełnić marzenie swoich dzieci dotyczące stworzenia w Polsce parku rozrywki na miarę włoskiego Gardalandu.

Po wielu staraniach udało im się uzyskać wspaniałe efekty, które podziwiają amatorzy szalonej zabawy przybywający nie tylko z całej Polski, ale i ze świata.

Początki Energylandii

Park został otwarty w lipcu 2014 roku i od początku przyciągał rzesze turystów. Na samym początku istnienia zajmował powierzchnię 26 ha i już wtedy podzielony był na 4 strefy tematyczne oferujące odwiedzającym łącznie aż osiemdziesiąt, zapierających dech w piersiach obiektów! Mowa oczywiście o kombinacji licznych roller coasterów, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych (strefa ekstremalna). Atrakcje w parku spełniają więc wymagania wszystkich grup wiekowych. Park już wtedy posiadał świetne zaplecze gastronomiczne i oferował wiele barów i restauracji, w których każdy z odwiedzających mógł znaleźć coś dla siebie. Do tego znaleźć tu można było liczne sklepiki z pamiątkami oraz sceny, na których wystawianie były krótkie spektakle dla dzieci – tak jest też do dziś tylko w znacznie rozwiniętej formie!

Nieustanny rozwój – motto twórców Energylandii

Po otwarciu Energylandii nie spoczęto na laurach i Park wciąż się rozwijał. W czerwcu 2015 roku hucznie świętowano otwarcie pierwszej w Polsce, odwróconej kolejki górskiej Dragon. To niesamowita konstrukcja zapewniająca jedyne w swoim rodzaju wrażenia, które gwarantuje brak podwozia. W trakcie przejazdu nogi pasażerów swobodnie zwisają, dzięki czemu doświadczają oni stanu nieważkości. Wrzesień 2015 przyniósł otwarcie kolejnej atrakcji, jaką jest roller coaster Mayan, posiadający imponującą wysokość 33 metrów. Prędkość, którą gwarantuje na kolejka to 80km/h, zaś jej konstrukcja sprawi, że poczujecie się jak piloci myśliwca.

Również rok 2016 obfitował w wielkie dla Energylandii wydarzenia. Został wtedy oddany do użytku Energylandia Water Park, stanowiący nie lada gratkę dla miłośników wodnego szaleństwa. To aż 1800 metrów kwadratowych powierzchni basenowych, w iście tropikalnym stylu. Do tego liczne zjeżdżalnie i ogromna liczba pontonów, na których możecie wyruszyć w wodny rejs.

W czerwcu 2016 roku oddano do użytku odwiedzających pierwszą w Polsce kolejkę górską o napędzie elektromagnetycznym, czyli launched coaster Formula. Osiąga ona w bardzo krótkim czasie maksymalną prędkość 100 km/h (rozpędza się w zaledwie 2 sekundy), co zapewnia użytkownikom niezapomniane wrażenia. Kolejka posiada wiele nachyleń, pętli i inwersji, co sprawi, iż nawet najwięksi śmiałkowie poczują tutaj dreszcz emocji.

Również rok 2017 był niezwykle udany. Owocował w nowe otwarcia kolejnych atrakcji Energylandii. Już w kwietniu zostały oddane do użytku: roller coaster Boomerang, spinning coaster Happy Loops oraz kolejka Circus Coaster.

Kończący się właśnie rok 2018 był również czasem intensywnej pracy, której efektem były: Speed Water Coaster, a przede wszystkim strefa Tropical Fun, z której powstaniem Park wzbogacił się o aż dziesięć, niezwykle nowoczesnych zjeżdżalni. Oddany do użytku został również Hyperion, najwyższa i rozwijająca zawrotną prędkość nawet 142 km/h kolejka typu hiper coaster. Jest wysoka na 77metry i posiada ekstremalne przeciążenia, które dostarczają niezapomnianych wrażeń.

Plany na przyszłość

Energlandia wciąż się rozwija i w najbliższym czasie zostaną ukończone kolejne atrakcje, z których będą mogli korzystać odwiedzający. Plany rozbudowy Parku zakładają wzrost zajmowanej przez niego powierzchni aż do 150 ha. Powstanie kolejna, zupełnie wyjątkowa strefa tematyczna o nazwie Smoczy Gród, wyposażona w jedyny w swoim rodzaju roller coaster Zadra zbudowany w dużej mierze z drewna. Nigdzie na świecie nie znajdziecie podobnej konstrukcji! Zadra wykonana zostanie przy użyciu technologii hybyrydowej I-Box Track, dodatkowo będzie posiadać rekordowy kąt spadku, co dostarczy naprawdę niesamowitych wrażeń każdemu, kto odważy się na tę szaloną przejażdżkę.

Kolejne lata przyniosą dalszy rozwój Energylandii. Poza wspomnianym wcześniej Smoczym Grodem powstaną dwie zupełnie nowe strefy tematyczne oraz kryty aquapark. Dzięki temu Energylandia będzie mogła przyjmować gości nawet w okresie zimowym, co niewątpliwie ucieszy wszystkich, którzy lubią wodne szaleństwa i aktywny wypoczynek. Dodatkowym atutem Parku będzie nowo powstający hotel o czterogwiazdkowym standardzie, który dzięki swojej tematyce idealnie będzie się wpisywał w radosny klimat Energylandii.

Rozwój Energylandii robi niesamowite wrażenie i jest idealnym przykładem ilustrującym, iż warto podejmować próby spełnienia marzeń. Jest to miejsce o tyle szczególne, że daje wiele radości zarówno twórcom, jak i odwiedzającym, którzy niejednokrotnie nie mieli wcześniej okazji doświadczyć tego typu rozrywki. To idealne miejsce na wypad z paczką znajomych, na wyjazd rodzinny, czy prezent niespodzianka dla ukochanej osoby. To również doskonałe oderwanie się od rutyny dnia codziennego i pozwolenie sobie na odrobinę szaleństwa.

https://energylandia.pl/

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.