Co zyskujesz korzystając z audiobooków i ebooków edukacyjnych?

Krzysztof Jagielski
15.01.2016

W dzisiejszym zabieganym świecie mało mamy czasu na poszerzanie swoich horyzontów. Jeśli już uda nam się ugrać wolną chwilę, zazwyczaj poświęcamy ją na uporządkowanie mieszkania, spotkanie z dawno niewidzianym znajomym lub po prostu na odpoczynek. Jeśli trawią cię wyrzuty sumienia, że wciąż nie zabrałeś się za czytanie materiałów, które cię interesują, mamy dla ciebie idealne rozwiązanie!

Czas

Przeważnie działa na naszą niekorzyść. Dlatego technologia wychodzi nam naprzeciw, aby pomóc zorganizować się i móc się rozwijać zawsze i wszędzie. Największą chyba zaletą ebooków edukacyjnych jest ich mobilność. Możesz czytać je gdziekolwiek jesteś – w komunikacji miejskiej, w podróży, w poczekalni, podczas przerw w pracy czy na uczelni. Zastanów się, ile musisz poświęcać czasu każdego dnia na dojazdy lub w kolejkach. Ebooki edukacyjne pozwalają na uczenie się bez konieczności siedzenia za biurkiem. Jest to jedno kompletne źródło wiedzy. Jeśli jesteś kierowcą, polecamy audiobooki edukacyjne. Świetny sposób na umilenie sobie jazdy i pożyteczna nauka w jednym.

Nieskończona wiedza

Czy wiesz, ile jest na rynku ebooków i audiobooków edukacyjnych? Mnóstwo! W sieci możesz znaleźć interesujące pozycje na każdy temat. Motywy od architektury przez ekonomię po militaria znajdziesz np. w serwisie educaso.pl. Szeroki wachlarz zagadnień pozwoli ci rozwinąć twoją dotychczasową wiedzę z danej dziedziny lub zdobyć nową, dzięki której będziesz błyszczał w towarzystwie. Żyjemy w dynamicznie zmieniającym się świecie, gdzie ten, kto się nie rozwija niestety szybko zostaje w tyle. Dlatego korzystaj z ebooków edukacyjnych i bądź na bieżąco!

Niskie koszty

Ebooki edukacyjne mają przewagę nad tradycyjnymi książkami, ponieważ są tańsze. Ceny książek drukowanych są wyższe ponieważ muszą pokryć wiele dodatkowych kosztów: wynagrodzenie autora, zysk wydawnictwa, wszelkie koszty produkcji, promocję książki i marżę księgarni. Dlatego w przypadku ebooków czy audiobooków edukacyjnych wymówka, że nie stać nas na drogie książki przestaje być aktualna. Są to drzwi na świat dla wszystkich, na każdą kieszeń.

Wysoki komfort

Podczas czytania i nauki bardzo ważny jest komfort użytkowania narzędzi - w tym przypadku ebooków i audiobooków edukacyjnych. Książki bywają ciężkie (zwłaszcza te w twardej oprawie), a jeśli potrzebujemy postawić je przed sobą, aby jednocześnie robić notatki, warto mieć dodatkowy stojak, który sprawi, że książka będzie stała stabilnie i nie zamknie się. W przypadku ebooków nie ma z tym problemu, ponieważ czytamy je na dowolnym urządzeniu mobilnym. Tu kryje się ich kolejna zaleta – nie trzeba koniecznie zaopatrywać się w kosztowny specjalny czytnik, z łatwością odtworzymy je nawet na telefonie. Audiobooki edukacyjne również odtworzysz na dowolnym urządzeniu i używając słuchawek możesz pochłaniać wiedzę gdziekolwiek jesteś – nikomu nie przeszkadzając.

Jeśli jeszcze nie jesteś do końca pewny czy edukacja w formie ebooków i audiobooków jest dla ciebie, wypróbuj jedną wybraną pozycję. Z pewnością szybko przekonasz się, że jest to wartościowa inwestycja w rozwój, której możesz poświęcić czas, nawet jeśli pozornie go nie masz.

Artykuł sponsorowany.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie