Ebooki - co warto czytać?

Maciej Piwowski
01.03.2016

Książki elektroniczne zdobywają coraz więcej fanów na całym świecie.  Niestety pozycji elektronicznych jest wciąż o wiele mniej niż ich papierowych odpowiedników. Jeżeli więc zacząłeś czytać na czytniku, to na pewno zainteresują cię ciekawe pozycje książkowe, które zajmują pierwsze miejsca w rankingach ebooków.

Dyskryminacja ebooków?

Zwolennicy ebooków narzekają, że są dyskryminowani przez wydawnictwa, które mimo wszystko wolą drukować książki, niż oferować je w elektronicznej wersji.  Ich teorię mógłby potwierdzić fakt, że na sto książek zebranych przez magazyn Time i okrzykniętych pozycjami koniecznymi do przeczytania, tylko 22 mają swoje elektroniczne wersje. Różnorodne rankingi czytników ebooków również to potwierdzają. Być może w miarę zwiększania się sprzedaży nośników umożliwiających czytanie ebooków wydawnictwa skuszą się na poszerzanie biblioteczek czytelników.

Co warto czytać i co otrzymamy w elektronicznej wersji?

Seria o Teodorze Szackim Zygmunta Miłoszewskiego

Cykl książek o Teodorze Szackim znajduje się na pierwszych miejscach rankingu ebooków na rok 2015 w salonach Empik. Składa się z trzech książek: Uwikłanie, Ziarno Prawdy oraz Gniew, których akcja toczy się w ciągu dziewięciu lat, poczynając od 2005 roku. Główny bohater jest prokuratorem i rozwiązuje makabryczne przestępstwa w trzech miastach Polski: Warszawie, Olsztynie i Sandomierzu. Wśród zbrodni znajdą się morderstwa w grupie pacjentów przechodzących nowatorską terapię, morderstwo działaczki społecznej oraz zbrodnia związana z przemocą domową. Nieoczekiwane zwroty akcji, niezwykły klimat stworzony przez autora sprawia, że te trzy książki czyta się z zapartym tchem. Okrzyknięte najlepszym kryminałem ostatnich lat.

"Dziewczyna z pociągu" Paula Hawkinsa

Książka zajmująca wysokie miejsca zarówno w rankingach polskich księgarń jak i Goodreads Choice Award 2015. Thiller będący must have każdego fana gatunku. Książka, która została wydana w 44 krajach i jest najszybciej sprzedającym się debiutem dla dorosłych na brytyjskim rynku. Opowiada ona historię dziewczyny imieniem Rachel, która codziennie jedzie do pracy pociągiem i przez okno podziwia ludzi żyjących w mijanych domach. Pewnego dnia widzi przerażający widok, który odmieni jej życie. Książka trzymająca w napięciu do ostatniej strony i co ciekawe zakończenie na pewno nie jest takie jakiego się nie spodziewacie.

Fantasy i Drażliwe tematy Neila Gaimana

Jeżeli lubimy klimaty fantasy to z pewnością zaciekawi nas ta pozycja – mimo, iż nie jest to powieść, a zbiór opowiadań. Stwory, magia, nikczemni bogowie to elementy, które opowiedziane z gaimanowską wyobraźnią ożywają i nas zaskakują. Język, jakiego używa autor sprawia, że chce się czytać i czytać. Książka, którą będzie się pamiętać na długo.

Nie ulega więc wątpliwości, że jest co czytać – również w wersji elektronicznej. Teraz jeszcze tylko trzeba wybrać odpowiedni nośnik (w Internecie znajdziemy mnóstwo rankingów czytników ebooków) i możemy mieć pewność, że wraz z upływem kolejnych lat nasza cyfrowa biblioteczka będzie się powiększać. Coraz więcej twórców widzi potrzebę wydania swoich książek także w elektronicznej wersji. Jeżeli więc szukamy ciekawych pozycji to warto ich szukać w rankingach ebooków. Czytelnicy często dzielą się tam swoimi spostrzeżeniami i opiniami.

Artykuł sponsorowany.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.