Czy partner mnie zdradza – zadanie dla detektywa

Marek Szydełko
08.02.2017

Zdrada to najczęściej spotykany element w pracy prywatnego detektywa w Polsce. To zarazem bardzo szeroka kategoria zleceń, która wymaga podejmowania bardzo wszechstronnych czynności, jednak wysoka skuteczność tego typu usług skutecznie zachęca do korzysta z usług biura detektywistycznego.

To wcale nie zakrojone na szeroką skalę poszukiwania osób zaginionych ani medialne sprawy karne stanowią najbardziej popularną kategorię zleceń, które trafiają do biur detektywistycznych. Zdecydowanie najpopularniejsza grupą zadań realizowanych przez nasze, a zapewne także każde inne biuro detektywistyczne, są tak zwane sprawy rodzinne, a wśród nich kwestie związane z niewiernością lub samym podejrzeniem zdrady przez partnera.

Jak dowodzą badania CBOS, coraz więcej osób w Polsce pozwala sobie nie tylko na niezobowiązujący flirt, ale czasem także decyduje się na podwójne życie. To zaś sprawia, że partnerzy są coraz bardziej czujni i wyczuleni na oznaki ewentualnej niewierności.

Częste wyjazdy służbowe, długie podróże szkoleniowe odbywające się daleko od miejsca zamieszkania, dwa telefony komórkowe, szyfrowany dostęp do komputera, nieregularne godziny powrotu do domu, to tylko niektóre przesłanki, które zwracają uwagę partnera. Gdy do tego chodzi zmiana zachowania, większa niż zwykle dbałość o wygląd czy nieuzasadnione uszczuplenie budżetu rodzinnego, pojawia się spory niepokój i podejrzenia. Te zaś po części można zweryfikować samodzielnie wnikliwie obserwując drugą osobę i zwracając uwagę na pewne szczegóły – rachunki, wyciągi z konta, aktywność na portalach społecznościowych i tym podobne.

Jednak do uzyskania pewności, a przede wszystkim pozyskania materiału dowodowego i ustaleń osobowych, potrzebna jest fachowa pomoc. Z tym przychodzi dobry licencjonowany prywatny detektyw, który jest w stanie w toku działań operacyjnych pozyskać odpowiednie informacje i potwierdzić lub zaprzeczyć podejrzeniom partnera.

Biuro detektywistyczne realizując tego typu zlecenia podejmuje się między innymi obserwacji wskazanej osoby, monitoruje tryb i styl jej życia i analizuje przedstawiane przez Klienta dane (billingi, wyciągi bankowe, listy wydatków z karty kredytowej) pod kątem ewentualnej zdrady. Dodatkowo może przeprowadzić ustalenia majątkowe (w kontekście późniejszego podziału majątku) lub osobowe (np. ustalenie danych osobowych kochanka lub kochanki). Wszystkie czynności podejmowane przez agencję detektywistyczną są dokładnie dokumentowane i przedstawiane Zleceniodawcy w formie sprawozdania. Taki raport końcowy może być załączony następnie do pozwu sądowego, a sam prywatny detektyw prowadzący daną sprawę może wystąpić na rozprawie w roli świadka.

Warto przy tym podkreślić, że działania określane mianem usług detektywistycznych mogą być realizowane wyłącznie przez licencjonowanego detektywa, a podejmowanie tego typu czynności przez osoby nieuprawnione jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności. Oczywistym jest więc, że materiał zebrany do sprawy rozwodowej przez osobę postronną, która nie posiada licencji, niewiele pomoże w toku sprawy rozwodowej.

Autor: Agencja Detektywistyczna Detektyw

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.