A teraz zaczekaj na zeszły rok - taxi prawdę ci powie - Philip K. Dick

wydanie I , Wydawnictwo Alkazar ilość stron: 365 tłumacz: Grażyna Grygiel, Piotr Staniewski

Cytat:
"- Ponieważ - odparła taksówka - życie składa się z takich właśnie kawałków rzeczywistości. Porzucenie go oznaczałoby oświadczenie: "Nie mogę znieść rzeczywistości jako takiej. Musze mieć wyjątkowe, specjalne, lżejsze warunki."

 

Historia irracjonalnej wierności w związku /między kobietą i mężczyzną/, jednak opleciona tyloma wątkami, iż nie sposób zwięźle jej opowiedzieć. Bogactwo pomysłów rzuca czytelnika z jednej przestrzeni w zupełnie inną. A wszystkie są zadziwiająco powiązane.

Podobnie jak w Dr. Futurity - bohaterem powieści jest chirurg - jednak ta powieść jest bardziej powikłana i urozmaicona, a droga do przegranej też wydaje się być bardziej kręta...

Znamienne jest, że najważniejsze informacje wypływają z obserwacji lub kontaktu z rzeczami martwymi / wózki, taxi/ - to one zmuszają do podjęcia odpowiedzialnego działania. To chyba smutne, że nie znalazł się żaden człowiek, który mógłby skłonić bohatera do takich działań i refleksji.
Ale jednocześnie dziwnie podejrzane...

Słowem: dobra zabawa

Grzegorz Wisniewski

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.