Alternatywy dla czytników Kindle

Antoni Kwapisz
18.03.2024

Kindle od Amazona to zdecydowanie najpopularniejsza seria czytników e-booków na świecie. Nie wszyscy jednak chcą mieć akurat Kindle’a i szukają dla niego jakiejś sensownej alternatywy. Jest tutaj w czym wybierać, a kilkoma propozycjami dzielimy się w naszym poradniku.

Kobo

Urządzenia tej marki, takie jak Kobo Clara HD, Kobo Libra H2O czy Kobo Forma, oferują wysokiej jakości ekrany E Ink oraz dostęp do ogromnej biblioteki książek poprzez sklep Kobo. Co ważne, urządzenia Kobo są kompatybilne z formatem EPUB, co daje im przewagę nad Kindle.

PocketBook

PocketBook to popularna marka czytników e-booków, oferująca modele takie jak PocketBook Touch HD 3, PocketBook Color czy PocketBook InkPad 3. Czytniki te oferują obsługę wielu formatów plików, w tym EPUB, PDF, MOBI.

Onyx Boox

Onyx Boox to mniej znana marka czytników na naszym rynku, którą jednak warto się zainteresować. Oferuje zaawansowane czytniki e-booków z systemem Android, takie jak Onyx Boox Nova czy Onyx Boox Note, które umożliwiają nie tylko czytanie książek, ale także robienie notatek, rysowanie oraz instalowanie aplikacji Android.

LikeBook

LikeBook Mars czy LikeBook Ares to kolejne urządzenia z systemem Android, które wyróżnia wszechstronność zastosowania. Oferują przy tym szerokie możliwości personalizacji i dostosowania do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Nie jesteśmy w stanie z całą pewnością ocenić, czy wymienione alternatywy są lepsze czy gorsze od produktu Amazona. Dobrze natomiast, że na rynku jest jakaś konkurencja i wcale nie jesteśmy skazani na jeden z modeli Kindle.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie