Audiobook na długą podróż samochodem? Sprawdź, dlaczego to świetny pomysł

Mateusz Nowak
20.06.2022

Audiobooki budzą ambiwalentne uczucia wśród fanów literatury. Ortodoksyjni zwolennicy papierowych książek w ogóle nie rozważają opcji słuchania lektora, natomiast faktem jest, że audiobooki naprawdę świetnie sprawdzają się w określonych sytuacjach. Dobrym przykładem może być dłuższa podróż samochodem, na przykład na wakacje w Chorwacji czy we Włoszech. Planujesz taki wyjazd? Lubisz książki? W takim razie zaopatrz się w audiobook. Sprawdź, dlaczego warto.

Efektywnie wykorzystasz czas podróży

Skoro i tak czeka Cię kilkanaście godzin jazdy samochodem, to zamiast marnować ten czas na słuchanie radia, wciąż tych samych wiadomości czy obserwowanie świata przez szybę auta, możesz poświęcić się „lekturze”. Audiobook pozwoli Ci zachować kontakt z literaturą bez żadnego wysiłku, a może nawet nadrobić zaległości czytelnicze. Jest jakaś książka, którą chcesz od dawna przeczytać, ale nie masz na to czasu? Audiobook na podróż samochodem to idealne rozwiązanie.

Mniejsze ryzyko zaśnięcia za kierownicą

Ten argument kierujemy zwłaszcza do kierowców, którzy planują nocny przejazd samochodem. Jeśli nie jesteś zawodowym kierowcą, to już możemy Cię zapewnić, że będzie ciężko. W pewnym momencie pojawi się silne znużenie, co jest sygnałem do odpoczynku. Trudno jednak byłoby robić sobie przystanki co kilkadziesiąt kilometrów. Audiobook może być bardzo pomocny i zminimalizować ryzyko zaśnięcia za kółkiem.

Wartościowa rozrywka dla całej rodziny

Audiobook na czas podróży to fajne rozwiązanie nie tylko dla kierowcy, ale też pasażerów. Wybieracie się na wakacje całą rodziną i już się denerwujesz, jak zniosą to dzieci? Poszukaj jakiegoś audiobooka, który przypadnie do gustu dorosłym i pociechom. Taka angażująca rozrywka może pomóc dzieciom przetrwać trudy długiej jazdy samochodem.

Możesz dokończyć „lekturę” w dowolnym momencie

Audiobook to zwykle kilkanaście godzin słuchania lektora, dlatego trudno jest sobie wyobrazić, aby „połknął” daną pozycję na raz. Nic straconego. Po dojechaniu na miejsce możesz dokończyć audiobook na telefonie, odpoczywając nad basenem czy wieczorem przed zaśnięciem lub po prostu zostawić go sobie na drogę powrotną.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.