Co robić, gdy zapomnisz zabrać książkę na wakacje?

Remigisz Szulc
02.02.2024

Książka to naturalny wybór na wakacje, kiedy mamy więcej wolnego czasu i nareszcie możemy nadrobić zaległości w lekturze. Zdarza się natomiast, że w przedwakacyjnym zabieganiu zwyczajnie zapominamy spakować książkę. Nie jest to oczywiście wielki problem, a jak sobie z tym poradzić, o tym przeczytasz w naszym poradniku.

Lokalne biblioteki

Jeśli spędzasz wakacje w Polsce, to raczej nie powinno być problemu ze znalezieniem lokalnej biblioteki, w której wypożyczysz jakąś interesującą pozycję. Może to wymagać założenia karty bibliotecznej, choć w miejscowościach turystycznych często można się „dogadać” z bibliotekarką.

Poszukaj księgarni

Zakup książki nie stanowi jakiegoś szczególnego obciążenia finansowego, dlatego wygodniej może być po prostu wybrać się do lokalnej biblioteki czy kupić upatrzoną pozycję online z dostawą na adres hotelu/pensjonatu lub do automatu paczkowego.

Kramiki typu „wszystko za 5 zł”

W miejscowościach turystycznych, zwłaszcza nad polskim morzem, jest mnóstwo takich kramów. Można w nich znaleźć także książki i to nie tylko romansidła, ale często całkiem wartościowe pozycje.

E-booki

Jeśli od dawna chcesz spróbować czytania książek w wersji elektronicznej, to teraz masz ku temu dobrą okazję. Kup e-book i przeczytaj go na telefonie. Oczywiście komfort nie będzie zbliżony do tego, jaki zapewnia czytnik, ale spokojnie da się tak zaliczyć całą lekturę. Kto wie, może to doświadczenie zmotywuje Cię do zakupu czytnika e-booków?

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie