„Krwawy księżyc” Jo Nesbo – czy warto?

Krzysztof Jagielski
23.03.2023

Jo Nesbo to jedno z najgorętszych nazwisk w dziedzinie literatury kryminalnej i sensacyjnej. Norweg od wielu lat dostarcza nam, z wyjątkową regularnością, wysokiej klasy pozycje, spośród których największą popularnością cieszą się książki z komisarzem Harrym Hole. Na polskim rynku wydawniczym niedawno zadebiutowała najnowsza powieść Nesbo, czyli „Krwawy księżyc”. Czy warto po nią sięgnąć? Naszym zdaniem tak, a kilka argumentów znajdziesz w tym artykule.

Czyta się jednym tchem

„Krwawy księżyc” to pozycja, którą w ciemno można polecić każdej osobie uwielbiającej czytać, ale niemającej czasu ani ochoty na trudną literaturę. Książka jest przedstawicielem gatunku klasowych kryminałów, natomiast oczywiście nie ma tutaj momentów wymagających jakiejś głębszej analizy. Czyta się szybko, przyjemnie – do „połknięcia” w kilka dni.

Wraca stary, dobry Harry Hole

Każdy, kto polubił tę postać i trochę się nawet za nią stęsknił, powinien biec do księgarni lub biblioteki w poszukiwaniu „Krwawego księżyca”. Harry Hole to bez wątpienia jeden z najbardziej wyrazistych bohaterów literackich ostatniej dekady. Zmęczony życiem, okaleczony doświadczeniami komisarz policji, który w pierwszej kolejności walczy ze swoimi słabościami, a w drugiej ze złem tego świata – brzmi infantylnie, ale jak to się czyta!

Jak zwykle misterna intryga

Jo Nesbo jest bardzo utalentowanym twórcą literatury kryminalnej. Zdobył ogromną popularność za sprawą nie tylko zręcznego pisania, ale przede wszystkim umiejętności uknucia intrygi, która wciąga i nie jest taka łatwa do rozwiązania przez czytelnika – nawet obytego z kryminałami Agathy Christie.

Jeśli więc masz ochotę na porządny kryminał, to bez zastanowienia sięgnij po najnowszą pozycję w dorobku Jo Nesbo. Satysfakcja gwarantowana! 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.