Najlepsze powieści Camilli Läckberg

Marek Szydełko
16.05.2024

Camilla Läckberg to szalenie popularna szwedzka autorka kryminałów, której proza cieszy się ogromnym zainteresowaniem również w naszym kraju. Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z pisarstwem tej autorki, to na dobry początek warto sięgnąć po te zdecydowanie najlepsze powieści w jej dorobku. Zapraszamy na nasz subiektywny ranking.

„Księżniczka z lodu”

To pierwsza książka szwedzkiej autorki, której fabułą jest osadzona w mieście Fjällbacka i wprowadza postać Eriki Falck, pisarki, która powraca do rodzinnego miasteczka i zostaje wplątana w rozwiązanie tajemnicy śmierci swojej przyjaciółki z dzieciństwa. Książka zyskała międzynarodowy rozgłos i zapewniła Läckberg pozycję jednej z czołowych autorek kryminałów.

„Kamieniarz”

Trzecia książka z serii, powszechnie uważana za jedną z najlepszych. Fabuła skupia się na brutalnym morderstwie dziecka, prowadząc do stopniowego odkrywania mrocznych tajemnic społeczności Fjällbacka.

„Latarnik”

Kolejna książka z serii, która zyskała uznanie zarówno krytyków, jak i czytelników. Opowiada historię zagadkowych zniknięć i śmierci na małej wyspie niedaleko Fjällbacki, które są powiązane z historią rodziny skrywającej wiele mrocznych sekretów.

„Ofiara losu”

Fabuła skupia się na śledztwie dotyczącym brutalnego morderstwa, które jest ściśle związane z przeszłością jednej z głównych postaci.

„Kaznodzieja"

Druga powieść z serii, której fabuła jest osadzona w mieście Fjällbacka i utrwala postać Eriki Falck oraz jej męża, policjanta Patrika Hedströma. Rozwiązują oni sprawę starych i nowych morderstw, które łączą się w niespodziewany sposób. Książka w interesujący sposób przybliża nam także historię i tradycje Szwecji.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie