Twórczość Agaty Kołakowskiej

Marek Szydełko
20.06.2017

Agata Kołakowska urodziła się w 1984 roku we Wrocławiu. Jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie ukończyła dziennikarstwo oraz komunikację społeczną. Podczas nauki miała okazję pracować z Polskim Radiem Wrocław. Prawie przez całe życie pragnęła napisać książkę, skierowaną głównie do kobiet. Chciała aby inne kobiety mogły odnaleźć siebie i spełniać swoje marzenia i potrzeby. Pisze głównie powieści obyczajowe.

Twórczość Kołakowskiej

W 2009 roku wydała swoją pierwszą książkę pod tytułem: „Patrycja”. Powieść opowiada o zagubionej mężatce, która szuka spełnienia w swojej pracy, a także walczy ze swoją teściową. Rzeczywistość dla kobiety okazuje się zbyt bolesna i wymaga od niej to dużo odwagi i cierpliwości.

„Przyjaciółki” to kolejna znana powieść Kołakowskiej, która została wydana w 2011 roku. Książka opisuje przyjaźń trzech kobiet o odmiennych charakterach. Każda z nich przeżywa swoją historię. Trzymają się razem pomimo przeciwnościom losu. Wiktoria to bezrobotna mężatka z dwójką dzieci, Marta natomiast wyzwolona kobieta, która jest po szkole teatralnej i ma zamiar spełniać swoje marzenia i Karolina, która całe swoje życie poświęca pracy i pragnie zdobyć sukces w bankowości. Kobiety poznają się przez Internet i od razu czują do siebie sympatię. Po czasie poznają też prawdę, która ich nie zadowala...

W 2012 Kołakowska postanowiła wydać kolejną ciekawą książkę, pod tytułem: „Siódmy Rok”. Powieść o małżeństwie Adama i Elizy, którzy po siedmiu latach postanawiają się rozwieść i po tym zostali jedynie przyjaciółmi. Tuż po samym rozwodzie Adam i Eliza spotykają się w barze. Adam oznajmia, że to on wybierze jej idealnego mężczyznę na kolejne lata. Elizę natomiast bardzo bawi ten pomysł i stwierdza, że to ona ma lepszy gust i znajdzie partnerkę życiową dla niego. Zawierają nietypowy zakład, o to kto z nich znajdzie lepszego partnera...

2016 i 2017 to lata w przedziale których powstały trzy książki. 4 lutego 2016 Kołakowska wydała powieść „Niewypowiedziane Słowa” o Państwie Szulc: Łucji i Andrzeju, którzy wydają się być szczęślwi. Mieszkają we wspólnym domu z rodzicami Łucji. Hanna i Mariusz natomiast nie są małżeństwem, ale żyją wspólnie. Przypadkiem Hanna przychodzi do Andrzeja, który jest w aptece. Mariusz natomiast, nawiązuje kontakt z Łucją w muzeum sztuki. Spokojne i przewidywalne życie nagle się zmienia.

Kolejną powieścią wydaną w 2016 była „Igraszki z losem”. Opisuje proste życie samotnego kawalera prowadzącego sklep z ciastkami i pieczywem. Jest to człowiek przesympatyczny i zawsze pomaga w potrzebie. Dzięki temu jego klientki darzą go zaufaniem, a on zawsze chętnie je wysłucha.

Najnowsza książka Kołakowskiej „Kolejny rozdział” powstała w lutym 2017 roku. Opowiada ona o mężczyźnie, który regularnie otrzymuje na swojego maila powieść w odcinkach, teksty są wysłane przez nieznanego autora. Z dnia na dzień powieść zaczyna przypominać jego życie. Bohater zastanawia się więc kto za tym stoi...

Kołakowska to bardzo uzdolniona pisarka, która w swoje powieści wkłada mnóstwo serca i zaangażowania. Wciąga swoich czytelników w świat miłości, przyjaźni, zdrady i innych uczuć, które mogą towarzyszyć każdemu człowiekowi.

O twórczości Kołakowskiej możemy dowiedzieć się więcej na jej autorskiej stronie internetowej: http://www.agatakolakowska.pl

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.