Ci muzycy zarabiają fortunę na koncertach. Sprawdź, o jakich pieniądzach mowa

Antoni Kwapisz
27.01.2020

Tworzenie muzyki powinno wynikać z potrzeby artystycznej ekspresji, ale jest również świetnym sposobem na biznes. Najlepiej świadczą o tym wyniki finansowe, jakie przynoszą trasy koncertowe największych gwiazd światowej sceny. Kwoty, jakie muzycy zarabiają na koncertowaniu, mogą przyprawiać o zawroty głowy. Konkrety? Znajdziesz je w naszym artykule. Oto lista muzyków, którzy w ciągu ostatniej dekady zarobili najwięcej na dawaniu koncertów.

U2

Irlandzki zespół jest absolutnym fenomenem, bo tak można określić fakt, iż muzycy, którzy od wielu lat nie stworzyli żadnego przełomowego czy choćby porywającego dzieła, nadal przyciągają tłumy na swoje koncerty. Efekt? U2 w ciągu ostatniej dekady zarobili na koncertowaniu ponad miliard dolarów.

The Rolling Stones

Ile to już razy mieli ostatecznie zejść ze sceny? A jednak nadal mają ochotę, by dawać radość milionom swoich fanów. The Rolling Stones mają ku temu dodatkową motywację, bo są zdecydowanie najdroższym koncertującym zespołem na świecie – rzekomo za jeden występ życzą sobie ponad 9 milionów dolarów. W ciągu ostatnich 10 lat Mick Jagger i spółka zarobili w ten sposób około 930 milionów zielonych.

Ed Sheeran

Pora na artystę młodszego pokolenia, ale już o uznanej marce. Ed Sheeran wie, jak porwać publiczność, choć jego koncerty nie należą do szczególnie spektakularnych pod względem wizualnym. To najwyraźniej nie przeszkadza fanom, czego efektem jest ponad 920 milionów dolarów zysku z występów na żywo.

Taylor Swift

W Polsce nie jest tak popularna jak w Stanach Zjednoczonych, ale artystka pewnie niespecjalnie się tym przejmuje, gdy zagląda na konto. Jej koncerty wyprzedają się do ostatniego miejsca, dlatego kwota przychodu na poziomie 900 milionów dolarów nie może dziwić.

Beyonce

Diva współczesnej muzyki pop jest tak dużą marką, że nie musi nawet tworzyć niczego nowego, aby zawsze wyprzedać koncert, gdziekolwiek jest organizowany. W ciągu ostatnich 10 lat występy Beyonce przyniosły około 850 milionów dolarów.

Bon Jovi

Można się podśmiewać z artystycznego poziomu ich muzyki, ale nie zmienia to faktu, że Bon Jovi to świetnie prosperujący biznes. Zespół nie koncertuje zbyt często, a mimo to zarabia krocie na swoich występach. W ciągu minionej dekady było to około 830 milionów dolarów.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.