Jak nauczyć się grać na gitarze elektrycznej?

Remigisz Szulc
22.02.2021

Gitara elektryczna zyskała swą popularność dzięki zespołom rockowym, których muzykę trudno wyobrazić sobie bez dźwięków tego instrumentu. Riffy gitarowe stały się elementem rozpoznawczym niektórych utworów, a sposobu ich grania uczą się miłośnicy muzyki na całym świecie. Jeśli i ciebie pasjonuje gitara elektryczna, sprawdź, jak najefektywniej nauczyć się na niej grać. Jeśli przejawiasz talent muzyczny, wystarczy skorzystać z kilku poradników, które odkryją przed tobą tajniki tego instrumentu.

Gitarowe ABC

Naukę gry na gitarze elektrycznej możesz rozpocząć od tutoriali zamieszczonych na popularnych serwisach filmowych. YouTube oferuje dziesiątki tysięcy filmików nagrywanych przez pasjonatów tego instrumentu, którzy prezentują krok po kroku, jak zacząć grać na gitarze elektrycznej. To rozwiązanie doskonałe na początek, aby przekonać się, że akurat ten instrument jest dla ciebie najlepszy.

Gdy jednak na poważnie chcesz podejść do gry, wówczas warto wykupić szkolenie online. Kursy dostępne są w dwóch wersjach – do samodzielnej nauki oraz kierowanej przez nauczyciela. W pierwszym przypadku zyskujesz dostęp do przygotowanych materiałów i realizujesz program we własnym tempie. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy profesjonalnego muzyka, który łączy się z tobą online i uczy gry na instrumencie. W obu przypadkach koszt kursu możesz pokryć z pożyczki gotówkowej.

Kurs stacjonarny

Alternatywą, przede wszystkim dla miłośników tradycyjnych form edukacji, jest kurs stacjonarny. Oferowany jest zarówno przez osoby prywatne, jak i ogniska muzyczne. Zajęcia pozwolą nie tylko rozpocząć grę na gitarze elektrycznej, ale na późniejszych etapach wyszlifują zdobyte umiejętności. Ważnym aspektem tego rodzaju kursów jest stały kontakt z nauczycielem, który na bieżąco koryguje błędy.

Z kursów stacjonarnych skorzystaj także w sytuacji, gdy masz już jakieś doświadczenie za sobą. Wówczas warto zweryfikować umiejętności pod okiem profesjonalisty, ulepszyć je i przede wszystkim poprawić sprawność gry. Można wówczas ukierunkować się na określony gatunek muzyczny, rozwijając swoje zainteresowania na przykład rockiem czy popem. Jeśli na przeszkodzie w realizacji planów związanych z nauką gry na gitarze elektrycznej stoją przejściowe problemy finansowe, skorzystaj z możliwości, jakie daje pożyczka gotówkowa.

Szkoła muzyczna

Innym rozwiązaniem jest zapisanie się do szkoły muzycznej. Jest to doskonały sposób na pozyskanie gruntownej wiedzy w zakresie nie tylko gry na instrumencie, ale także historii muzyki. Ogromną wartością jest również umiejętność odczytu zapisu nutowego, co przyda się przede wszystkim osobom chcącym związać swoją przyszłość z gitarą elektryczną i stać się profesjonalnymi muzykami.

Warto wspomnieć, że szkoła muzyczna zapewnia wszechstronne wykształcenie, ponieważ oprócz gitary elektrycznej uczysz się gry na drugim, wybranym instrumencie. Dodatkowo rozwijasz się w zakresie śpiewu czy emisji głosu. Warto jednak pamiętać, że zajęcia w klasycznej szkole muzycznej wymagają posiadania własnego instrumentu. Należy więc zakupić dopasowaną do swoich umiejętności gitarę elektryczną, w czym pomoże pożyczka gotówkowa.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.