Jakie miejsca na koncercie wybrać? Poradnik dla początkujących koncertowiczów

Marek Szydełko
17.01.2022

Nic nie zastąpi emocji, jakie daje świetnie zagrany koncert na żywo. To dlatego bilety na występy wielkich gwiazd rozchodzą się w mgnieniu oka, nawet pomimo często absurdalnie wysokich cen. Jeśli masz przed sobą swój pierwszy duży koncert, na przykład na stadionie czy w hali, to pewnie zastanawiasz się, które miejsce wybrać. Mamy dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek od doświadczonych koncertowiczów.

Najtaniej na trybunach

Zacznijmy od wskazówki dla oszczędnych. Jeśli ceny biletów na koncert Twojego ulubionego wykonawcy są bardzo drogie, a budżet masz ograniczony, to najlepiej skup się na miejscach na trybunach – i to tych położonych daleko od sceny. Co prawda może być tam problem z akustyką, ale już niekoniecznie z widocznością – wszystko dzięki telebimom. Jest to dobra opcja w sytuacji, gdy nie możesz sobie pozwolić na zakup droższego biletu, a przede wszystkim zależy Ci na tym, aby przeżyć swój pierwszy wielki koncert w życiu.

Płyta? To nie musi być najlepszy wybór

Wielu fanów muzyki i koncertowania nie wyobraża sobie innej opcji niż zakup biletu na płytę. Są to zwykle miejsca stojące, których zaletą jest to, że dają możliwość ustawienia się bardzo blisko sceny – pod warunkiem wczesnego przybycia pod halę czy stadion i wyprzedzenia konkurencji. Z drugiej jednak strony osoby, które spędzą koncert w tylnej części płyty będą mieć bardzo ograniczony widok, a i z akustyką może być kiepsko. Dlatego dobrze się zastanów, czy płyta na pewno będzie dobrym wyborem.

Miejsca w specjalnych strefach – coś dla koncertowicza z grubym portfelem

Chcesz być bardzo blisko wykonawcy, mieć świetną widoczność, a może nawet przybić piątkę z wokalistą? W takim razie sięgnij głęboko do kieszeni i wysupłaj sporą kwotę na bilet w strefie specjalnej (najczęściej nazywanej Golden Circle). Są to miejsca położone tuż pod sceną, które oczywiście zostały odpowiednio wycenione. Dopłata do strefy specjalnej może wynieść nawet 5-krotność ceny zwykłego biletu na płytę.

Złoty środek to miejsca na trybunach blisko sceny

Trybuny wcale nie są złym wyborem, zwłaszcza w sytuacji, gdy nie lubisz gnieść się w tłumie, a zależy Ci przede wszystkim na doznawaniu muzyki. Bilety na takie miejsca najczęściej znajdują się w średnim pułapie cenowym. Szukaj miejsc możliwie jak najbliżej frontu sceny, gdzie będziesz mieć i dobrą widoczność, i przyzwoitą akustykę.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.