Znani muzycy, którzy są lub byli w związku z Polkami

Mariusz Siwko
20.07.2020

Po upadku komunizmu Polskę nareszcie zaczęły odwiedzać największe gwiazdy światowej muzyki. Niektórzy przywieźli z naszego kraju nie tylko miłe wspomnienia, ale też miłość. Znane są przykłady popularnych muzyków, którzy związali się z Polkami. Nie wszystkie pary są nadal ze sobą, ale i tak warto przypomnieć te najciekawsze i najgłośniejsze medialnie historie miłosne.

John Porter i Anita Lipnicka

Para w życiu i na scenie. Walijski bard od wielu lat tworzył w Polsce, między innymi współpracując z grupą Maanam. W 2003 roku powstał wspólny projekt z Anitą Lipnicką, który zaowocował świetną płytą, ale też głośnym związkiem. Jego owocem jest córka Pola. Para była małżeństwem przez 12 lat.

Ray Wilson i Małgorzata Mielech

Wilson znany jest głównie z występów w kultowej grupie Genesis, z którą osiągnął duży sukces, ale obecnie skupia się na karierze solowej. Co ciekawe, Wilson od lat mieszka w Polce, a dokładnie w Poznaniu. Regularnie koncertuje w naszym kraju. Jego związek z Małgorzatą Mielech jest bardzo udany, o czym najlepiej świadczy fakt, że muzyk zdecydował się związać całe swoje życie z Polską.

Matt Dusk i Julita Borko

Swego czasu bardzo popularny wokalista, który stylem śpiewania i prezencją bardzo przypomina samego Michaela Bubble. Kanadyjczyk bardzo często koncertował w Polsce, między innymi nagrał duet z Edytą Górniak. Z Julitą Borko poznał się jednak nie w naszym kraju, ale w Kanadzie, gdzie Polka pracowała jako fryzjerka. Pewnego dnia do jej salonu zajrzał Dusk i zaiskrzyło.

Nigel Kennedy i Agnieszka Chowaniec-Kennedy

Bardzo popularny skrzypek z Anglii zasłynął dość swobodnym podejściem do muzyki klasycznej, która w jego wykonaniu swobodnie trafiła pod strzechy. Jego partnerką jest Polka Agnieszka Chowaniec, którą poznał w jednym z brytyjskich pubów. Są bardzo zgraną parą, o czym świadczy już kilkunastoletni staż małżeński.

Albert Hammond Jr i Justyna Sroka

Hammond Jr to gitarzysta bardzo popularnego zespołu rockowego The Strokes. W 2013 roku w jednym z pubów w Nowym Jorku spotkał Justynę, która pracowała tam, jako kelnerka. Zaiskrzyło i postanowili związać się ze sobą na dobre.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.