Biedronki otworzą się w niedzielę

Krzysztof Jagielski
06.08.2022

Zakaz handlu w niedzielę mocno uderzył w przychody wielkich sieci handlowych. Nic dziwnego, że te wciąż szukają jakiejś furtki, aby obejść przepisy. Ciekawe, choć oczywiście kontrowersyjne rozwiązanie znalazła Biedronka, której wybrane sklepy mają zostać otwarte w niedzielę dzięki luce w prawie.

Biedronka to… wypożyczalnia książek?

Właśnie na tym polega pomysł sieci. Wybrane sklepy Biedronka od 7 sierpnia zostaną przemianowane na wypożyczalnie książek. Pozycje mają trafiać do sklepów w nocy z piątku na sobotę i zostaną ustawione na regałach w wydzielonych strefach. Dzięki temu dyskonty będą mogły być otwarte w niedzielę.

Możliwość wypożyczania książek zostanie zaproponowana tylko posiadaczom karty Moja Biedronka. Sklep pobierze również kaucję w wysokości 3 złotych zwracaną w momencie oddania książki. Przy okazji „czytelnik” może też zrobić zakupy spożywcze.

Na razie nie wiadomo, które sklepy sieci Biedronka staną się – przynajmniej oficjalnie – wypożyczalniami książek. Klienci mają otrzymać taką informację w aplikacji. Póki co lista ma obejmować sklepy m.in. w Warszawie, Bartoszycach, Tarnowskich Górach, Węgorzewie, Przecławiu, Drogomyślu, Raciborzu, Oławie i Jaworznie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.