Bon turystyczny także w wakacje 2022 roku?

Krzysztof Jagielski
14.09.2021

Rząd chce wydłużyć możliwość zrealizowania bonu turystycznego do końca wakacji 2022 roku. Urzędnicy pracują już nad odpowiednimi zmianami w ustawie. 

3 miliony bonów turystycznych

Na razie bon turystyczny można zrealizować do ostatniego dnia marca 2022 roku. Do końca sierpnia 2021 roku Polacy pobrali 3 miliony bonów, którymi zapłacili za kolonie, obozy czy pobyty z dziećmi w hotelach lub rodzinnych parkach rozrywki. To ponad połowa wszystkich uprawnionych tego świadczenia. Wiceminister rozwoju i technologii Andrzej Gut- Mostowy zadeklarował jednak, że rząd chce wydłużyć bon o 6 miesięcy, dzięki czemu będzie możliwa jego realizacji także w wakacje 2022 roku. Apelowały o to m. in. branża turystyczna i hotelarska.

Czym jest bon turystyczny   

         Bon turystyczny został wprowadzony przez polski rząd, by ożywić gospodarkę i  turystykę po pandemii koronawirusa. Przysługuje on na każde dziecko, na które pobierane jest świadczenie 500+. W przypadku dzieci niepełnosprawnych można liczyć na 1000 złotych wsparcia. Bonem można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne dla dzieci na terenie całego kraju. Świadczenie można aktywować na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.