Coraz mniej czasu na wykorzystanie bonu turystycznego

Maciej Piwowski
09.03.2023

Aż pół miliona bonów turystycznych wciąż nie zostało aktywowanych przez Polaków. ZUS przypomina, że czas na to jest tylko do końca marca. To ostatnia szansa, aby obniżyć koszt pobytu turystycznego czy skorzystania z jakiejś atrakcji aż o 500 lub nawet 1000 złotych.

Czym jest bon turystyczny?

Bon turystyczny to specjalny program rządowego wsparcia dla szeroko pojętej branży turystycznej, który został uruchomiony w związku z pandemią COVID-19. W założeniu miał zachęcić Polaków do wypoczynku w kraju i w ten sposób zasilić budżety np. hotelarzy, właścicieli pensjonatów czy firm oferujących różne atrakcje.

Bon przysługuje na każde dziecko – jednorazowa kwota do wykorzystania to 500 złotych. Jeśli w rodzinie jest dziecko z niepełnosprawnością, to wartość bonu rośnie do 1000 złotych.

Może go aktywować rodzic/opiekun pobierający świadczenie w ramach programu Rodzina 500 plus. Wystarczy wejść na swoje konto w PUE ZUS, pobrać specjalny kod i podać go np. w hotelu, który honoruje bony turystyczne – cena usługi turystycznej zostanie automatycznie obniżona o 500/1000 złotych.

Bon turystyczny można zrealizować tylko do 31 marca 2023 roku. Jak podaje ZUS, wciąż nie zrobiło tego około 500 tys. beneficjentów.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.