Euronet obniża limit jednorazowej wypłaty z bankomatów

Marek Szydełko
20.08.2022

Zła informacja dla osób, które często wypłacają większe kwoty z bankomatu. Największy operator sieci maszyn w Polsce, Euronet, właśnie obniżył limit jednorazowej wypłaty z 1000 do zaledwie 800 złotych. Z bankomatu wciąż można wybrać więcej pieniędzy, ale zajmie to sporo czasu i narazi na dodatkowe nerwy.

Skąd ta decyzja?

Euronet tłumaczy, że koszty utrzymania bankomatów rosną, a prowizje od banków i klientów tego nie pokrywają. Stąd pomysł obniżenia limitu – dzięki temu osoba chcąca wypłacić z bankomatu np. 1000 złotych jest zmuszona zrobić to w dwóch osobnych transakcjach.

Można sobie łatwo wyobrazić, jak żmudny i irytujący będzie teraz proces wypłacania większych kwot z bankomatów Euronetu – zwłaszcza, że operator od dawna wydłuża tę prostą czynność wyświetlaniem reklam.

Warto również zaznaczyć, że limit nie dotyczy klientów tych banków, które udostępniają wyższe limity dla pojedynczych transakcji i mają zawartą stosowną umowę z siecią Euronet.

Wypłaty gotówki z bankomatów cieszą się w Polsce coraz mniejszą popularnością. W pierwszym kwartale 2022 roku – jak podaje NBP – dokonaliśmy 133 milionów takich transakcji. Dla porównania kwartał wcześniej było to 146 milionów transakcji. Ewidentnie nasze społeczeństwo przechodzi na płatności bezgotówkowe.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie