Paulo Sousa nie jest już trenerem polskich piłkarzy

Marek Szydełko
31.12.2021

Paulo Sousa nie jest już selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Odchodzi do brazylijskiego klubu Flamengo Rio de Janeiro. PZPN rozwiązał z nim umowę za porozumieniem stron. Portugalczyk zapłaci 300 tys. euro odszkodowania.

Sousa wybrał brazylijski klub

Paulo Sousa poprosił PZPN o rozwiązanie umowy 26 grudnia. Początkowo prezes polskiej federacji Cezary Kulesza nie wyraził zgody, jednak po kilkudniowych negocjacjach PZPN rozwiązał umowę z Portugalczykiem za porozumieniem stron. Sousa będzie musiał zapłacić około 300 tys. euro odszkodowania.

Decyzja Portugalczyka o porzuceniu polskiej reprezentacji i przejściu do brazylijskiego klubu Flamengo Rio de Janeiro spotkała się z falą krytyki. Za trzy miesiące polscy piłkarze mają do rozegrania ważne mecze w barażach o mundial. Nie wiadomo, kto ich poprowadzi i czy uda się przygotować drużynę w tak krótkim czasie.    

Rok w kadrze

Paulo Sousa został selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski 21 stycznia 2020r., zastępując na tym stanowisku Jerzego Brzęczka. Poprowadził drużynę w 15 spotkaniach, z czego 6 zakończyło się zwycięstwem, 4 porażką a 5 remisem. Z Portugalczykiem polscy piłkarze zakwalifikowali się do marcowych baraży o udział w Mistrzostwach Świata.

Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Sousę na stanowisku selekcjonera. Media spekulują, że może to być Adam Nawałka, który już był trenerem piłkarskiej reprezentacji Polski.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.