Ruszyła „loteria szczepionkowa”. Pierwsi zaszczepieni już wygrali

Krzysztof Jagielski
05.07.2021

Rządy na całym świecie wpadają na coraz oryginalniejsze pomysły na promowanie akcji szczepień przeciwko COVID-19. W Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach, wystartowała tzw. „loteria szczepionkowa”. Każdy, kto się zaszczepi i zarejestruje, może wygrać atrakcyjne nagrody. Pierwszym osobom już się poszczepiło, tzn. poszczęściło.

Co można wygrać?

Na moment pisania tej notatki w loterii zarejestrowało się ponad 200 tys. osób. Natychmiastowa wygrana w postaci 200 lub 500 złotych trafiły do około 400 zaszczepionych. W ramach loterii co 500 uprawniona osoba otrzymuje właśnie 200 złotych, a co 2000 – 500 złotych.

Co tydzień (w każdą środę) organizowane jest też losowania, w których do wygrania jest pięć nagród po 50 tys. złotych oraz 60 hulajnóg elektrycznych.

Jeśli chodzi o losowania miesięczne, to stanowią one sporą gratkę dla łowców atrakcyjnych nagród. Tutaj zaszczepieni mogą liczyć na dwie nagrody po 100 tys. złotych oraz na dwa samochody Toyota Corolla.

Finalnym aktem loterii szczepionkowej będzie losowanie, w którym do zgarnięcia są dwie nagrody po 1 milion złotych oraz dwa samochody Toyota C-HR.

Warto również podkreślić, że osoby wygrywające w loterii szczepionkowej nie muszą opłacać podatku od wygranej (wynosi on 10%). Podatek w przypadku wygranych gotówkowych bierze na siebie Totalizator Sportowy, natomiast osoby, które wygrają nagrodę rzeczową, na przykład samochód, dostaną dodatkową nagrodę specjalną w postaci wartości podatku.

Na ten moment w Polsce podano około 29 milionów szczepionek, z czego w pełni zaszczepionych jest blisko 13 milionów mieszkańców.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.